מחיקת חותמת התקבל ע"י הנתבע מכתב התביעה - פורום ייצוג בבית משפט – ליטיגציה מסחרית-אזרחית

שאלה חדשה
 • עמירם

  נשלח ע"יעמירם 11:32, 24 בדצמבר 2014

  לתובע אין עו"ד ולכן בית הדין הוא ששלח לנתבע את כתב התביעה.במצב כזה האם יתכן שהצד השני , שהוא הנתבע יקבל את כתב התביעה של התובע מבית הדין , ללא חותמת התקבל עם תאריך, על גבי כתב התביעה של התובע? או שבגלל שבבית הדין ישר מטביעים חותמת התקבל על גבי כתב התביעה, לא ייתכן שכתב התביעה נשלח לתובע ללא חותמת התקבל. ומכאן שהתובע שמציג כתב תביעה זה ללא החותמת (כשהוא אף משקר לגבי התאריך בו הוגשה התביעה לבית הדין) מלמדת על כך שהתובע פשוט מחק את חותמת ההתקבל על מנת להסתיר את מועד ההגשה האמיתי?

  השב
 • 13:05, 24 בדצמבר 2014

  עמירם שלום רב,
  אינני יודע כיצד בית הדין המציא את כתב התביעה במקרה זה, אולם בכל מקרה במערכת הממוחשבת של בית הדין יש רובריקה של אישורי מסירה ושם מצוין התאריך שבו בוצעה המסירה, וזה יהיה התאריך הקובע בעניינך. אתה יכול לבררו במזכירות בית הדין, ויתכן, אך אני לא בטוח בכך, שתוכל לקבל את האינפורמציה הזו טלפונית במרכז המידע של בתי המשפט, בטלפון 077-2703-333

  תגובה

בכוונתך להגיש תביעה לבית המשפט? מתלבט מה לתבוע ואיזה סעד לבקש מבית המשפט? נתבעתם על ידי גורם כלשהו ואינכם יודעים מה לעשות כעת? במסגרת פורום זה, נבקש להשיב לשאלותיכם בכל הקשור עם ניהול תיק בבתי המשפט, החל מהשלב המקדמי ועד לשלביו הסופיים של התיק המשפטי, נבהיר מושגים משפטיים שונים, ונעמוד על אופן ניהול התביעה או ההגנה, הראיות הדרושות לשם הוכחת טענותיכם, אופן הצגתן ועוד.