הקרבת הקריירה של האישה למען המשפחה - פורום מוניטין ונכסי קריירה בגירושין

שאלה חדשה
 • טלי

  נשלח ע"יטלי 11:21, 29 בינואר 2015

  אני ובעלי התחתנו כשהיינו שנינו סטודנטים הוא למד ראיית חשבון ואני הנהלת חשבונות כשסיימנו את הלימודים בעלי השתלב במשרד רו"ח ואני נכנסתי להיריון לא יצאתי לעבוד. הקריירה שלי נעצרה על מנת לגדל את בננו. היה לי מאוד קשה למצוא עבודה כמתמחה במשרה חלקית בגלל הילד ובעלי התקדם והקריירה שלו כרו"ח הלכה והתפתחה בעוד שאני נשארתי במקום. היום הוא לוחץ לעשות הסכם ממון כשאנחנו כבר נשואים. איך אני יכולה להגן על עצמי אם אסכים לחתום על הסכם ממון שכזה כשאני הקרבתי את הקריירה שלי והוא לא?

  השב
 • 18:21, 29 בינואר 2015

  שלום טלי, המקרה שלך מזכיר לי את פסק הדין המכונן שניתן בתחום " מוניטין ונכסיי קריירה" בגירושין גם שם המקרה היה ברו"ח שצבר זכויות רבות בעוד אישתו השקיעה את מיטב שנותיה בגידול הילדים ואפשרה לבעל להתקדם ולבסס את מעמדו במקצוע ראיית החשבון, הפסיקה באותו מקרה קבעה כי הנכסים והזכויות הם משותפים לבעל ולאישה.
  העובדה שבעלך " לוחץ" לחתום על הסכם ממון לאחר הנישואין ולאחר לידת הילד מדליקה לא מעט נורות אזהרה, אני ממליצה בחום להגיע לפגישת יעוץ במשרדי או אצל מומחה אחר בתחום, בכל מקרה בשום פנים ואופן לא לחתום על הסכם ממון טרם קבלת יעוץ והבנת הדברים לעומקם, בהצלחה.

  תגובה

מנהל הפורום: ד"ר רון קדם

סטטיסטיקאי ואקטואר, מומחה במתן ייעוץ ועריכת חישובים אקטואריים ומשמש מומחה לבתי משפט באיזון נכסים עבו
למידע נוסף

072-3267135 חיוג
הודעה

בתקופת הקשר הזוגי, רוכשים בני הזוג נכסים מסורתיים כגון דירה מכונית וחסכונות בנתיבי השקעה שונים, בעת משבר הגירושין עסוקים בני הזוג בחלוקת הרכוש שנצבר, יש שיפנו לגישור לצורך עריכת הסכם ויש שיגישו תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, חשוב לתת את הדעת לכך שקיימים עוד נכסים ברי איזון בין בני הזוג.
לאורך השנים הכירו בתי המשפט גם ב-" נכסי העתודה הכלכלית של המשפחה" אשר כוללים מוניטין, זכויות פנסיה, נכסי פרישה, כושר השתכרות ונכסי הקריירה אחרים כנכסים ברי איזון בין בני זוג לעת גירושין.  במסגרת הפורום נעסוק בסוגיות השונות והמורכבות הקשורות בנכסי העתודה הכלכלית של המשפחה נציע פתרונות שונים לאופן חלוקת הנכסים בעת משבר הגירושין.