זכאות למחצית מכספי הפנסיה של הפרוד - פורום מוניטין ונכסי קריירה בגירושין

שאלה חדשה
 • טליה

  נשלח ע"יטליה 10:48, 3 באוגוסט 2016

  שלום רב, אני ובעלי התחתנו בשנת 1977 ויש לנו 3 ילדים. נפרדנו בחודש אפריל ובעלי לא מתגורר בבית מאז. בעלי עומד לצאת לפנסיה בעוד כשנה. כשייצא לפנסיה האם כפרודתו אהיה זכאית למחצית מכספי הפנסיה שלו אם הליך הגירושין לא ייסגר עד אז. אם אהיה זכאית ואז נתגרש מה יהיה אז עם הזכאות שלי למחצית מכספי הפנסיה?

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

  ד"ר רון קדם,מנהל הפורום

  15:07, 3 באוגוסט 2016

  שלום טליה,

  אילו התגרשת היית זכאית למחצית הזכויות לתקופת השיתוף באמצעות יישום חוק לחלוקת זכויות פנסיוניות בין בני זוג שנפרדו התשע"ד - 2014. כאשר את פרודה, אם לא נערכו הסכמי ממון ערב הפרוד את עדיין זכאית לחלקך בתקופת השיתוף. אך הייתי מציע לך לקבוע ייעוץ מסודר עם עורך-דין לבחון אם נדרשת פעול פרו=אקטיבית להבטחת זכותך למשל אם פרודך ילך לעולמו חלילה. כמו-כן, לבחון את הסוגיה לקבלת צו בית משפט שיורה לקופת הפנסיה להפקיד את חלקך ישירות אליך למרות שטרם התגרשת.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

מנהל הפורום: ד"ר רון קדם

סטטיסטיקאי ואקטואר, מומחה במתן ייעוץ ועריכת חישובים אקטואריים ומשמש מומחה לבתי משפט באיזון נכסים עבו
למידע נוסף

072-3267135 חיוג
הודעה

בתקופת הקשר הזוגי, רוכשים בני הזוג נכסים מסורתיים כגון דירה מכונית וחסכונות בנתיבי השקעה שונים, בעת משבר הגירושין עסוקים בני הזוג בחלוקת הרכוש שנצבר, יש שיפנו לגישור לצורך עריכת הסכם ויש שיגישו תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, חשוב לתת את הדעת לכך שקיימים עוד נכסים ברי איזון בין בני הזוג.
לאורך השנים הכירו בתי המשפט גם ב-" נכסי העתודה הכלכלית של המשפחה" אשר כוללים מוניטין, זכויות פנסיה, נכסי פרישה, כושר השתכרות ונכסי הקריירה אחרים כנכסים ברי איזון בין בני זוג לעת גירושין.  במסגרת הפורום נעסוק בסוגיות השונות והמורכבות הקשורות בנכסי העתודה הכלכלית של המשפחה נציע פתרונות שונים לאופן חלוקת הנכסים בעת משבר הגירושין.