הזכות להישאר לגור בדירה עם שני הילדים - פורום מוניטין ונכסי קריירה בגירושין

שאלה חדשה
 • אילנית

  נשלח ע"יאילנית 11:12, 15 בספטמבר 2016

  אני שוקלת גירושין אבל יש הרבה דברים שאני לא יודעת לגבי היום שאחרי. יש לנו דירה שקנינו ביחד עם עזרה של ההורים משני הצדדים כך שתוך 10 שנים סיימנו לשלם אותה. יש לנו שני ילדים קטנים. מה הסיכוי שבית משפט יהיה לטובתי האימא ויתן לי להישאר בדירה עם הילדים? ובכלל מה הזכויות שלי כאימא לשני ילדים קטנים בנושא חלוקת הרכוש והממון?

  השב
 • מנהל הפורום:ד"ר רון קדם

  ד"ר רון קדם,מנהל הפורום

  15:11, 20 בספטמבר 2016

  אילנית שלום,
  כספים שנכנסו לנכסים משותפים כמו חשבון בנק או רכישה / שיפוץ דירה הם זכויות לחלוקה ככל נכס אחר מאחר וקיים "עירוב כספים". אם ניתנו כהלוואות עם הסכם מסודר יש להחזיר את ההלוואות לפי הסכם ההלוואה שקיבלתם. כל הכספים, קרנות ההשתלמות, הפנסיות והפיצויים ולעתים "נכסי קריירה" ועסקים שצמחו בתקופת השיתוף נחלקים ביניכם בערך נוכחי נטו. תחילה מאזנים את הנכסים הנזילים לחלוקה מיידית ובנפרד את הכספים העתידיים. לשם כך יש לפנות ל אקטואר / רו"ח מוסכם או זה שימנה בית משפט. בהנחה שאת תוגדרי כמשמורן עיקרי - בעבור שני הילדים ישנו מדור בגובה 40% משכ"ד ברמה בה התגוררתם. עם גיוס אחד הילדים חלקו פוחת לשליש ממה שקיבל ולאחר שרות צבא מפסיק התשלום. כמו-כן, יש מזונות ילדים והשתתפות מחצאי עלויות, חוגים, טיפולים רפואיים וכד'. גובה המזונות תלוי בהכנסות בני הזוג ולעתים ברמת השוויוניות של המשמורת על הילדים.

  תגובה

מנהל הפורום: ד"ר רון קדם

סטטיסטיקאי ואקטואר, מומחה במתן ייעוץ ועריכת חישובים אקטואריים ומשמש מומחה לבתי משפט באיזון נכסים עבו
למידע נוסף

072-3267135 חיוג
הודעה

בתקופת הקשר הזוגי, רוכשים בני הזוג נכסים מסורתיים כגון דירה מכונית וחסכונות בנתיבי השקעה שונים, בעת משבר הגירושין עסוקים בני הזוג בחלוקת הרכוש שנצבר, יש שיפנו לגישור לצורך עריכת הסכם ויש שיגישו תביעה רכושית לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, חשוב לתת את הדעת לכך שקיימים עוד נכסים ברי איזון בין בני הזוג.
לאורך השנים הכירו בתי המשפט גם ב-" נכסי העתודה הכלכלית של המשפחה" אשר כוללים מוניטין, זכויות פנסיה, נכסי פרישה, כושר השתכרות ונכסי הקריירה אחרים כנכסים ברי איזון בין בני זוג לעת גירושין.  במסגרת הפורום נעסוק בסוגיות השונות והמורכבות הקשורות בנכסי העתודה הכלכלית של המשפחה נציע פתרונות שונים לאופן חלוקת הנכסים בעת משבר הגירושין.