האם מתחשבים בדעתו של יועץ הנישואין כי שלום הבית נכשל? - פורום שלום בית

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 17:09, 6 ביולי 2015

  שלום, היינו בטיפול זוגי אצל יועץ נישואין במשך חצי שנה במסגרת שלום בית. אני רוצה להתגרש וגם יועץ הנישואין התייאש מאיתנו וסיימנו את הטיפול ללא הצלחה. האם מתחשבים בדעתו של יועץ הנישואין כי עדיף להתגרש? האם הוא מחוייב לתת דו"ח לבית המשפט?

  השב
 • מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

  עו"ד הילה בורנשטיין,מנהל הפורום

  08:59, 7 ביולי 2015

  דוד שלום,

  דעתו של יועץ הנישואין יכולה להוות גורם משפיע נוסף, אך בית הדין הרבני יקבע בהתאם להתרשמותו מהצדדים ובהתאם לנסיבות ולעילות הגירושין ולא בהתאם לעמדתו של יועץ הנישואין.
  מאחר ומה שנאמר במסגרת הייעוץ הינו אישי ואף חסוי (תלוי מיהו הגורם המטפל) - דרושה הסכמת הצדדים על מנת להביא חוות דעת כזו בפני בית הדין הרבני, אחרת נדרשת הסרת חיסיון.
  לא ברור משאלתך האם אחד מכם מתנגד בתוקף לגירושין? מהן עילות הגירושין ?

  תגובה
 • 09:32, 8 ביולי 2015

  שלום הילה, אני רוצה להתגרש וגם יועץ הנישואין לא הצליח לגשר ביננו. האם מסובך לקבל הסרת חיסיון? במידה ויועץ הנישואין יגיד בצורה ברורה כי אין טעם לנישואין בינינו האם יוכלו לחייב את אשתי להתגרש מהר? במקרה כזה האם אצטרך לשלם לה מזונות אישה?
  בברכה, דוד.

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

מטרתו של פורום זה הינה לסייע לזוגות אשר עומדים בפני הליך גירושין שלא בלב שלם, ומתלבטים באשר לעתידם הזוגי ולאפשרות המשך החיים המשותפים.

כמו כן הפורום יספק מענה משפטי  לשאלות העולות במהלך הליכי הגירושין באשר להשפעתה של תביעה לשלום בית על ההליכים בבית הדין הרבני, משמעותם של הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין, מה קורה במצבים בהם רק אחד מהצדדים חפץ בשלום בית ועוד.