רכישת מחשב עם מידע שגוי - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • דרור א

  נשלח ע"ידרור א 18:34, 19 בספטמבר 2012

  רכשתי מחשב לפני כ/שבוע ימים, ביום רביעי בשבוע שעבר.ביצעתי את התקנות התוכנה של המחשב, לאחריהן, התברר לי שמהירות הזיכרון 800MHZ, לעומת המפרט שצוין באתר האינטרנט של החנות - 1333MHZ. זאת בנוסף לבעיות אחרות במחשב. האם הדבר מהווה עילה מבחינתי לביטול\שינוי העסקה? התקשרתי אליהם היום, והצעתי אף להוסיף כסף למחשב שמהווה את ":הבא בתור" מבחינת הביצועים, אולם נאמר לי כי לא ניתן לשנות או לבטל עיסקה כי השתמשתי במחשב. זאת מעבר לכך שגם הצגתי בפניהם בעיות טכניות כגון פעילות לא תנה של כונן סידי (הפנו אותי למוקד התמיכה על מנת שיבדק על ידי החברה).ציינתי כי לא יתכן שאתחיל התנהלות מול מעבדות, למחשב שנרכש לפני שני ימי עסקים.אשמח לעזרתכם, כיוון שאני ניצב בפני טרטור של חברה כמיטב המסורת הישראלית. תודה מראש. דרור אביגדור.

  השב
 • 19:36, 19 בספטמבר 2012

  שלום רב,

  עליך לפנות בכתב אל החברה ולדרוש את החלפת המחשב או לכל הפחות לשדרג המחשב למפרט המובטח שבגינו בוצעה הרכישה. עליך להדגיש שיש כאן הטעייה והצגת מצג שווא שכן בעוד אתה סברת שרכשת מוצר א' בפועל מכרו לך מוצר ב' פחות ממוצר א'.

  בד בבד ממליצה לשקול הגשת תלונה במועצה הישראלית לצרכנות.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.