ביטול טיסה עקב פשיטת רגל של חברת התעופה. - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • יבגני

  נשלח ע"ייבגני 13:54, 15 בנובמבר 2012

  בתחילת חודש אוגוסט השנה רכשתי לי ולבת זוגתי חבילת נופש ברומא, כשהגענו לצאק אין לקבל כרטיסים לחזור לארץ ניפאלנו לגלות שהוא סגור ורק לאחר שלוש שעות הודיעו לנו שחברת התעופה ווינדג'ט פשטה רגל והטיסה בוטלה. בגלל אי הוודאות באם נקבל טיסה חלופית (אנשי נמל הטעופה הרומא לא יכלו לעדכן אותנו בהתפתחיות המצב וחברת הנסיעות ניפנפה את האחריות שלה אחרי שיחות מרובות בפלאפון) נישארנו בנמל תעופה ולא יכלנו ללכת למלון כי לא היה תקציב לעוד לילה במלון ואפילו לא לנסיע אליו. נישארנו לישון לילה על הרצפה הקרה מול דלפק הצ'ק-אין ללא אוכל או אפילו שמיכה, במשך כימעט יממה שקועים בברורים בפלאפון (שיחות מחול לארץ גם לא זול) בסופו של דבר לא יכלנו לסבול יותר, רכשנו כרטיסים חזרה לישראל (זוג כרטיסים בסך 4300 ש"ח) כמובן שאף אחד לא החזיר לנו את הכסף שאבדנו. עכשיו בירצוני להגיש נגד סוכנות הנסיעות שלי טביעה בטביעות קטנות, על איזה סכום אני אמור לתבוע אותם? בהתחשבות שברצוני שיחזירו לי את הכסף על הכרטיסים שקניתי ברומא (דרך סוכנות נסיעות ישראלית) ובכך שהייתי צריך לישון עם בת זוגתי על הרצפה הקרה על עיתונים וכל הטרטור שעברתי בטלפונים עם חברות התעופה וסוכנות נסיעות שלי והגוף השלישי שקנה את הכרטיסים חברת הצ'רטר(ווינדג'ט) ומכר אותם לסוכנות הנסיעות שמכרה אותם לי. ובתימצות בכמה ליטבוע על החזר כרטיסיי הטיסה, עוגמת הנפש ויום עבודה שפיספסתי אני ובת זוגתי והאם עלי ליתבוע גם את חברת הגוף השלישי (חברה ישראלית) שמכרה את הכרטיסים לחברת הנסיעות שלי? בתודה מראש.

  השב
 • 11:20, 20 בנובמבר 2012

  שלום רב,

  סיפורך מקומם עד מאד ואני מבינה מאד מאד לליבך. יחד עם זאת יש להבין שבנסיבות בהן החברה פשטה רגל הסיכוי שתוכל להיפרע בגין הנזק שנגרם לך אינו גבוה.

  ממליצה לפנות לעו"ד ולהיוועץ מה הן האפשרויות (המצומצמות) העומדות בפניך ולפעול בהתאם להמלצות אלו.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.