בעל החנות מסרב לביטול עיסקה - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • אהרן

נשלח ע"יאהרן 20:55, 11 בפברואר 2013

ביום שלישי שבוע שעבר ב5/2/13 נכנסתי ביחד עם אחי לחנות של כלי זמר ורכשתי מוצר (לא יודע בדיוק איך זה נקרא זה זוג מקרפונים שמחברים לטייפ /למערכת) שעולה 600 ש"ח אחרי שבררתי ושאלתי והמוכר שנראה אדם הגון הבטיח לי שזה עובד בכל מערכת סטריאו והדגשתי לו שניסיתי כבר לחבר מקרפון רגיל ולא הלך לי ואין שם מקום איפה לחבר והמוכר התעקש ואמר שאין כזה דבר והוא מבטיח לי שזה יעבוד ועל סמך זה קניתי, הגענו הביתה (לבית אחי)ודבר ראשון בדקנו אם זה עובד ולשמחתנו זה פעל כראוי פחות או יותר, כשהגעתי הביתה ניסיתי מיד לבדוק האם זה גם פועל אצלי ניסיתי מכל הצדדים חפשתי את החור המתאים הפכתי את הטייפ מכל כיון אפשרי ולשוא ל א מצאתי, באין ברירה אמרתי אני יתקשר לחברה לבדוק ומה שהם ענו לי הפתיע אותי שהיום ברוב המערכות החדשים א"א לחבר מיקרפון כי אין צורך בזה ... וכאן מתחיל הסיפור שלי אמרתי טוב עבר פחות משבוע, הלכתי לחנות והיתי בטוח שאני מסביר לו את הבעיה ומיד יחזיר לי את כספי ויבין אותי, הוא לקח את המכשיר ואמר זה בעייתי קצת תשאיר את זה כאן ונהיה בקשר נראה מה אפשר לעשות למחרת הוא מתקשר ודבר מאוד בתקיפות שהשתשנו כבר עם המכשיר והוא מוכן להגיע איתנו עד לבית משפט ועוד נצטרך לשלם לו פיצוים ניסיתי להסביר לו שבאמת לא השתמשנו עם זה רק בדקנו אם זה פועל או לא. שאלתי מה אני יכול לעשות בסיפור כזה והאם באמת הצדק איתו וזה שבדקתי את המכשיר זה כבר נקרא שהשתמשתי ואני מאבד בזה את זכותי להחזיר?

השב
  • 13:55, 14 בפברואר 2013

שלום רב,

אכן יש כאן שאלה ומחלוקת פרשנית האם העובדה שניסיתם את המיקרופון בבית החבר מהווה ראיה לכך שעשית שימוש במוצר.

הפסיקה קבעה שחיבור לחשמל של מוצר חשמלי מהווה שימוש במוצר. ניכר שיש כאן בעייתיות.

ממליצה לפנות אל החנות בכתב לשים דגש על התחייבות המוכר שהמוצר מתאים לצרכיך והציג בפניך מצג שווא שעל פיו ביצעת את העסקה.

דרוש את ביטול העסקה או לכל הפחות להחליף המוצר למוצר העונה על צרכיך.

תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.