נעליים פגומות - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • חיה

  נשלח ע"יחיה 22:27, 3 באפריל 2013

  שלום, קניתי 2 זוגות נעלי מוקסין במחיר 1 (120 ש״ח) עבור 2 ילדות. ביום בו נעלה אחת בנות את הנעל נפרמו התפרים המחברים את המוקסין ויצרו קרעים בדמוי העור.למחרת קיבלנו זוג חדש, שכבר למחרת נקרע באותה צורה ומקום. לא פניתי לבעל החנות בגלל חג הפסח. לאחר החג נעלה הבת הנוספת את הנעליים התקינות (פעם השניה) , ולתדהמתי נוצר קרע זהה!! בנוסף,חברתי שקנתה נעל זהה התלוננה על אותו פגם שהתרחש כבר בנעילה הראשונה. התייצבנו יחד בחנות והתלוננו.דרשנו זיכוי והחזרה של הנעליים.בעל החנות הראה לנו את השלט האומר שבמחיר מבצע אין אחריות על הנעליים.הודתי שלא ראיתי את השלט אך הדבר נאמר לי ע״פ, חברתי לא ידעה על קיומו וגם לא נאמר לה מפי המוכר. הוא טוען עוד שעבר זמן רב ממועד הקניה(שבוע של החג הפסח, שבו החנות הממוקמת בבני ברק הייתה סגורה),שפגם בנעל הוא כאשר ו25% מהזוגות שנמכרו פגומים ואנו הראשונות להתלונן. המוכר סירב לבקשותינו,הוא מוכן לשלוח את הנעליים לתיקון(סירבנו,הפגם יראה,הנעל תוקטן). שאלותיי, האם אין לבית העסק חובת אחריות מינימלית?האם בכלל חוקי להסיר אחריות?האם מחובתינו להסכים לתיקון ולא לזיכוי?מה עלינו לעשות?? תודה,אשמח למייל כשתגיע תגובה.

  השב
 • 20:31, 9 באפריל 2013

  שלום רב,

  אכן לחנות יש אחריות כלפי הצרכן בגין מוצריה ועליה ליתן שירות ולמכור מוצר תקין ולא פגום. ניכר שיש בעייתיות בהתנהלות החנות ועליה לכל הפחות ליתן לכן זיכוי ואני עוד לא מדברת על פיצוי והתנצלות.

  ממליצה להגיש תלונה באמון הציבור כנגד התנהלות והתנערות החנות מאחריות.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.