תביעה קטנה ותביעה שכנגד - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • ג'ון

  נשלח ע"יג'ון 12:31, 4 באפריל 2013

  שלום רב, הגשתי תביעה קטנה על סך 2850 ש"ח בגין מוצר אינטרנטי שרכשתי. טענותיי הם בעיקר כי נעשה מצג בגין המוצר ואיכותו. ואני מבקש את כספי חזרה. בכתב ההגנה נאמר שנתבעת שומרת לעצמה את הזכות לתבוע בגין ייעוץ משפטי עוגמת נפש וכו' וכו'. האינטואיציה הראשונית שלי היא כי מדובר בניסיון הפחדה זול. כיוון שפסיקת הוצאות משפטיות מייתרת את כל הפואנטה של בימ"ש לתביעות קטנות. יתר על כן יש איסור על בעליי הדין להיות מיוצגים. מה הסיכוי שאכן במידה ויפסקו נגדי (אני התובע) אצטרך לשלם הוצאות משפטיות עוגמת נפש וכו'. זאת בהתחשב בטענתי שמדובר בתביעה רגילה ונורמטיבית לחלוטין אשר איננה מטרדתית או קטנונית. בתודה ג'ון

  השב
 • 20:33, 9 באפריל 2013

  שלום רב,

  ככל ובבוא העת לאחר בירור תביעתך יחליט ביהמ"ש שתביעתך היתה לא מוצדקת וגרמת בכך לנתבעת הוצאות מיותרות יהא עליך לשאת בתשלום הוצאות שיקבעו על ידי ביהמ"ש בהתאם לנזק ולגובה ההוצאות שנגרמו לנתבעת אך לא בהכרח הוצאות ריאליות (כמו תשלום מלוא שכ"ט של עו"ד וכד').

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הראל לפידות

מנהל הפורום: עו"ד הראל לפידות

בעל משק במושב כפר פינס, בוגר אוניברסיטת תל-אביב בפקולטה למשפטים ובפקולטה למינהל עסקים, בעליו של משרד
למידע נוסף

072-3254017 חיוג
הודעה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.