תביעה לצלם חתוננה - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • עומרי

  נשלח ע"יעומרי 17:06, 21 במאי 2013

  לאחרונה התחתנתי ונוצרה מתיחות בין הורי שני הצדדים. את כל הסידורים הטכניים עשתה אמא של החתן, בין היתר לסגור עם הצלם. מה שקרה הוא שמהלך חודש+ אני והכלה מנסים ליצור קשר עם הצלם לברר מתי לבוא לבחור תמונות ומתי זה יהיה מוכן וגם שואלים את האמא הנ"ל למה הוא לא מתקשר להגזמין אותנו לבחור תמונות ונעינתי כמה פעמים משני הצדדים שאין צורך והוא בוחר לבד. לבסוף כשקיבלנו את האלבומים גילינו שיש אפליה מכוונת נגד הצד של הכלה וביקשנו לדעת מה פשר המקרה והצלם אמר שאנחנו מדמיינים וכו'... ביקשנו גם לקבל דיסק נוסף של התמונות של מהלך כל יום החתונה (זאת לאחר שקיבלנו דיסק שמצויים בו אך ורק התמונות שנכנסנו לאלבום) לאחר עשרות טלפונים ושקרים מצד הצלם שלא קיים דיסק כזה , הסכים הצלם ואמר שיש וכבר נתן את זה למישהו מהשפחה של החתן. הדיסק נמצא אצל האמא, הצלם לא מוכן לתת עוד העתק בטענה שחתם עם האמא חוזה בו כתוב שאך ורק היא תקבל כל חומר שהוא ואם היא תגלה אחרת היא תתבע אותו. כל המידע לגבי כל מה שהתרחש אחרי גבינו ( החתן והכלה) הוא מידע אמין אשר סיפר לנו אחד העובדים של הצלם שהיה נוכח במהלך כל יום החתונה והעיד שצילמו כ- 1500 תמונות. רציתי בבקשה לדעת מה אפשר לעשות בנושא האם לתבוע?! חשוב לציין שהאמא עם הדיסק שילמה רק 33% מהחותנה.

  השב
 • 19:24, 27 במאי 2013

  שלום רב,

  ראשית מזל טוב. שנית סיפור תמוה ומוזר מאד ולדעתי לא אוכל במסגרת פורום זה ליתן מענה שכן מדובר כאן ביחסים שבין המשפחות וברגשות שמקומם להתברר במקום אחר.

  לצערי אף טענת הצלם מוצדקת שכן ככל ואכן האם היתה זו שחתומה עימו על הסכם ההתקשרות הוא אכן מחויב לב שכן היא הלקוחה חרף האבסורד והעובדה שהוא נותן שירות ומצלם את בעלי השמחה....

  סיפור מוזר.

  ממליצה לפנות אל הצלם ולרחשי ליבו ולנסות לקבל את התמונות הרצויות ולתקן את חוסר האיזון.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.