קנס יציאה- החלפת ספק אינטרנט - פורום צרכנות

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 11:42, 5 בינואר 2014

  שלום רב, אני לקוח עסקי. הצטרפנו כמנויים בחב' תקשורת לשירותי אינטרנט/ תמסורת לאחר כניסת החוק (6/12) והחשבונית הממוצעת היא מעל 5,000 ש"ח. א- האם אני נחשבת לקוח חדש ולכן אין את המגבלה של ה-5,000 ש"ח או שלגבי כל הלקוחות קיימת מגבלה זו? ב- במידה ואנו לא יכולים לצאת, האם חל עלינו עניין הקנס של ה- 8% או שפשוט עלינו למלא את תקופת הלחוזה ולהשאר כבולים לאותה חברת תקשורת? תודה, ענת

  השב
 • 08:59, 6 בינואר 2014

  בוקר טוב,

  האם עיינת בהסכם ההתקשרות שלך מול אותה חברת תקשורת? הסכמי ההתקשרות לאחר כניסת התיקון בחוק עודכנו ומבהירים מהו הסכום שעל הלקוח לשלם במועד ההתנקות מהחברה.

  תגובה
 • 11:36, 6 בינואר 2014

  שלום רב, בהסכם מצויין (מטבע הדברים) שבמקרה של התנתקות לפני תום התקופה הלקוח יחוייב בתשלום חד פעמי של יתרת התשלומים עבור יתרת התקופה. השאלה שלי היא האם בגלל שההסכם נחתם לאחר יציאת החוק, יש לו בכלל תוקף או שבגלל החוק אין לו משמעות כיוון שאנחנו נחשבים ללקוחות חדשים וככאלה מותר לנו לעבור בין ספקים ללא קנס (או 8% מיתרת ההתחייבות), או שבגלל שהחשבונית גבוהה מ-5,000 ש"ח אנו מחוייבים במלוא הקנס עפ"י ההסכם בינינו.
  תודה מראש,
  ענת

  תגובה
 • 12:28, 6 בינואר 2014

  הסעיף המסדיר את הסוגיה הוא סעיף 51ד לחוק התקשורת (בזק ושידורים). על פי הוראות הסעיף נראה כי ביטול הקנסות לא חל במקרה שלך היות וממוצע החשבוניות עולה על 5000 ש"ח.

  תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.