רכישת רכב מסוכנות - פורום צרכנות

שאלה חדשה
  • יוסי

נשלח ע"ייוסי 14:56, 19 בפברואר 2014

שלום, ביקרתי באחת מסוכנויות טרייד אין ורכבי ליסינג והחלטתי לרכוש רכב באחד , שילמתי מקדמה של 3000 שקל אולם הבנק לא אישר לי לקבל הלווואה. ביצענו זכרון דברים ששם נאמר:" מפר זכרון דברים יפרד מ-3000 שקל" כמו כן בטופש גילוי נאות רשום : "מובהר כי טופס גילוי זה אינו מהווה הצעה לרכישת הרכב, ורק חתימה על הסכם רכישת הרכב כנהוג אצל העוסק, יהווה הסכם רכישה מחייב" אם ביטול העסקה תקף במקרה זה? אם התחרטתי אני אוכל לקבל את המקדמה בחזרה? תודה רבה.

השב
  • 14:59, 19 בפברואר 2014

אני יציין שראיתי את הרכב ועשיתי עליו נסיעת מבחן.
    תודה שוב

תגובה
  • 09:10, 20 בפברואר 2014

להערכתי במצב בו אתה נמצא בית העסק לא יסכים להחזיר לך את כספך ללא התערבות בית המשפט. בית העסק יסתמך על זיכרון הדברים ויטען שהסכמת לוותר על זכותך. יחד עם זאת, חוק ותקנות הגנת הצרכן יסייעו לך לקבל את כספך חזרה, בכפוף לתשלום דמי ביטול בסך 100 ש"ח.
    ככל שבית העסק נוהג בצורה דומה גם עם לקוחות אחרים, יתכן שיש כאן עילה אפילו לתביעה יצוגית.

תגובה

היחסים בין צרכן לבין "עוסק" מוגדרים בין השאר בחוק הגנת הצרכן ובתקנות.  הפורום יעסוק במגוון נושאים צרכניים כדוגמת : אחריות על מוצרים, עסקאות בכרטיס אשראי, ביטול עיסקה,רוכלות, אחריות על מוצרים ועוד.

לרשותכם גם פורום תביעות יצוגיות, בו ניתן לשאול שאלות בנושא ולבדוק הגשת תביעה יצוגית בעניינכם.