• אייל

  נשלח ע"יאייל 00:42, 14 במרץ 2012

  מה קורה כשאדם נפטר והשאיר צוואה. אשתו טוענת שמגיע לה מחצית מכל כספיו ורכושו מכח חוק יחסי ממון. לפי חוק יחסי ממון וענין האיזון שבו הרי גם נכסי וכספי האשה היו צריכים לעבור מחצית לבעל אילו היה בחיים.ולמעשה כעת צריכים לעבור ליורשים. מה משמעות האיזון כאשר לאשה אין נכסים פרט למקרקעין (שמחצית רשום על שמה ומחצית על שם הנפטר). האם אז בכל זאת יעשה איזון משאבים והאשה תקבל מחצית מכל הכספים והרכוש של הבעל מכח חוק יחסי ממון, ולמעשה היורשים לא יקבלו ממנה דבר- כי אין לה כלום. אז מה המשמעות של האיזון של החוק? ומה עושים במצב כזה כדי למנוע שהיא תקבל מחצית מהנכסים במצב בו אין לה מה להעביר ליורשים (שבאים בשם הנפטר)?

  השב
 • 08:06, 14 במרץ 2012

  אייל שלום,

  על מנת להשיב לך עלי לראות את הצוואה של המנוח, מאחר וענין נישולה של אשתו מכל הרכוש למעט אותה דירה, צריך לקבל ביטוי בצוואה שאם לא כן יכול והיא תבוטל. במידה והכל מסודר, נוהגים על פי הצוואה אשר בה מופיע רצונו של הנפטר.

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.