הסכם גירושין שלום בית - ערעור למחוזי - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • גלעד

נשלח ע"יגלעד 16:03, 20 במרץ 2012

צהריים טובים רציתי לברר אם יש לי הסכם גירושין לחילופין שלום בית שאושר לפני שנתיים בבית דין רבני מול 3 דיינים והאשה הגישה תביעה לביטול הסכם לבית הדין למשפחה והיא נדחתה וחוייבה בהוצאות משפט. עורכת דינה המשיכה וערערה על כך למחוזי. במחוזי לפי מה שאני יודע גם לו אין סמכות לדון בהסכם שערך בית דין רבני (סימה לוי בג"צ) משום מה במחוזי התמהמו במתן החלטה וכיום אמר השופט כי הוא מוכן לדון בנושא בתנאי שגרושתי תפקידש סכום גבוה של ערבות האם זה חוקי בכלל? או שאין סמכות למחוזי אפילו לדון בזה כי יש החלטה של בג"צ שאומרת אחרת תודה

השב
  • 07:53, 21 במרץ 2012

גלעד שלום,

אני מבינה כי הערעור הוא על פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה אשר דחה את בקשת גרושתך לביטול הסכם הגירושין. במצב דברים זה בוודאי שלבית המשפט המחוזי יש סמכות לדון בערעור.

תגובה
  • 09:28, 21 במרץ 2012

בוקר טוב
    הבנתי שיש למחוזי סמכות לדון בעניין
    אבל שאלתי לנוכח הפסיקה האחרונה אם איני טועה
    כי רק הערכאה שאישרה את ההסכם יכולה לדון בו או בביטולו.
    לי יש הסכם שאושר בבית הדין הרבני אז בית הדין למשפחה דחה את תביעת גרושתי מחוסר סמכות.
    והשופט שדחה זו ציין את הבג"צ שהיה (סימה לוי.נגד בג"צ)
    מדוע שהמחוזי יוכל לדון בזה?
    הערכאה שאמורה לדון בזה היא בית דין הרבני בלבד!
    הרי באופן אוטומטי היו צריכים להפנות את הדיון לרבני!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שגיב כרמית איילה

מנהל הפורום: עו"ד שגיב כרמית איילה

​עורכת דין ומגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בעלת משרד עצמאי וותק של למעלה מ-7 שנים, ונסיון רב ב
למידע נוסף

0723254574 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.