העברת בעלות בדירה אגב גירושין - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • גלית

נשלח ע"יגלית 10:28, 21 במרץ 2012

הוריי התגרשו כשהייתי בת 6 ואבי נישא בשנית. מנישואיו השניים נולדו לו 3 ילדים. לאחר נישואיו הוא ואישתו השניה רכשו יחד דירה והדירה ממושכנת. במשך כל שנות נישואיהם אשתו של אבי לא עבדה ואבי פרנס לבדו את המשפחה. לאחר כ 20 שנות נישואים הם התגרשו ולפי הסכם הגירושין אבי ויתר על חלקו בדירה המשותפת והדירה הייתה אמורה לעבור לבעלותה של אשתו.ההסכם קיבל אישור של בית דין רבני. מאחר ואשתו לא עבדה ולא יכלה לעמוד בתשלום המשכנתא, אבי הוסיף כל חייו לשלם את המשכנתא וכמובן שהעברת הרישום לא בוצע. המצב שנוצר הוא שאבי לא התגורר בדירה, שילם את המשכנתא לבדו כל חייו והדירה נותרה על שם שניהם. לאחר פטירתו של אבי התבטלה המשכנתא. אני מבקשת לבדוק האם אני יכולה להתנגד להעברת הבעלות בדירה על שמה של אישתו לפי הסכם הגירושין? לי נראה כי זה לא צודק שהיא תקבל את כל הדירה בזמן שהיא לא שילמה משכנתא ואבי נותר ללא נכסים. יצויין כי אבי שילם מזונות גבוהים מאוד והוסיף לשלם אותם גם לאחר שילדיו בגרו.

השב
  • 07:41, 25 במרץ 2012

גלית שלום,

את יכולה לנסות ולהתנגד אולם סיכוייך קלושים ביותר. סביר להניח שענין זה סוכן בין אביך לבין גרושתו ואולי אף קיבל ביטוי בהסכם הגירושין או בנספח לו שהנ"ל ערכו.

תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.