מה עליי לעשות - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • אמיר

נשלח ע"יאמיר 01:42, 5 באפריל 2012

לאבא שלי היה חשבון משותף עם אשתו השניה. והוא נפטר. בצוואה הוא ציווה לי את כל רכושו. אשתו הגישה התנגדות לצוואה. והבקשה שלי לקיום צוואה וההתנגדות שלה עברו לאחרונה לבימ"ש. עו"ד הגיש בשמי בקשה לעיקול זמני של חשבון הבנק המשותף במעמד צד אחד.וביהמ"ש לא נתן צו עיקול ולא אמר כלום לענין הבקשה לעיקול אלא רק כתב בהחלטה שייערך דיון בכל העניינים בעוד כשבועיים.אבל אז אשתו יכולה לרוקן את החשבון? אז מה עשינו בהגשת הבקשה לעיקול?מה הייתם ממליצים לי לעשות במצב כזה? במצב כזה שלא ניתן צו עיקול אבל יתקיים דיון במעמד הצדדים האם עוה"ד שלי חייב להמציא לעוה"ד שלה את העתק הבקשה אם הוא ביקש ממנו? ומה אני עושה שעכשיו בעקבות ההחלטה היא יודעת שהגשתי בקשה ויכולה לרוקן את החשבון?

השב
  • 06:21, 5 באפריל 2012

אמיר שלום,

למרבה הצער, בתקופה זו יכולה אשת אביך ז"ל לרוקן את חשבון הבנק אולם עליה לדעת כי אם תעשה זאת ויפסק כי המדובר בכספים שלך, יהא עליה להחזירם. על עוה"ד שלך להמציא לצד השני העתק הבקשה. בשלב זה אינך יכול לעשות דבר אלא להמתין לדיון, מאחר ואף אם תגיש ערעור על ההחלטה, הדיון יתקיים עוד קודם לשמיעת הערעור בלאו הכי.

תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.