ידועה בציבור? משהו אחר? - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • חדווה

  נשלח ע"יחדווה 03:33, 10 באפריל 2012

  אבי אדם מבוגר, גרוש, שהיה לו קשר פעם עם אשה צעירה בהרבה ממנו, שגרה בגרמניה, ואולי היא אף ישנה אצלו מספר לילות (כאן בארץ, בביתו). היא חזרה לגרמניה לפני כשנתיים אך השאירה אצלו למשמרת אופניים וארגז בגדים הנושא את שמה, ומתקשרת אליו מדי פעם. כרגע אבי חולה מאוד וזמנו, לפי הרופאים, לא ארוך. האם לאחר מותו, בזמנו ובעתו, האשה הנ"ל יכולה לדרוש להכיר בה במעמד כלשהו? ידועה בציבור? פילגש? או משהו אחר? אנו שואלים זאת מפני שהבקשה להשאיר אצלו דברים אישיים שלה למשך כל כך הרבה זמן, וגם הקשר ביניהם מלכתחילה נראה מאוד חשוד ולא ברור. מההתחלה לא הבנו מה המניעים שלה כאשה צעירה לעשות זאת. אולי בחוק הגרמני יש נתונים שמאפשרים לה לזכות במשהו מהירושה או מהבית לאחר מותו? אולי עצם השארת חפצים אישיים נותנת לה מעמד כלשהו כאילו היא גרה שם?? תודה מראש על התייחסותכם!!

  השב
 • 07:13, 10 באפריל 2012

  חדווה שלום,

  על מנת להבין את טיב היחסים בין אביך לאותה אישה עלי לקבל יותר פרטים כגון כמה זמן היו ביחד, האם חיו תחת קורת גג אחת וקיימו משק בית משותף וכו'. האם אביך שלח אליה כסף מדי פעם בפעם ועוד. ללא פרטים אלה ועוד פרטים אחרים שאצטרך, לא אוכל לתת לך תשובה. אני מציעה כי תפני לקבלת יעוץ משפטי אצלי או אצל כל עו"ד אחר המתמחה בתחום.

  תגובה
 • 07:42, 11 באפריל 2012

  היא ישנה אצלו מספר פעמים. לא למשך זמן רצוף, והוא לא שלח אליה כספים. הם לא קיימו משק בית משותף. אבל האם נצטרך להוכיח זאת?
  האם היא לא יכולה לטעון שהנה בגדיה נמצאים שם וגם אופניים, ושזה מוכיח שהיא גרה שם? ואז איך אנחנו נוכיח את ההיפך?
  תודה!!

  תגובה
 • 19:50, 14 באפריל 2012

  חדווה שלום,

  על האישה יהא להוכיח היותה ידועה בציבור ושמירת חפצים אינה אחד מאלה.

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.