ירושה והסכם ממון - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • ניצן

נשלח ע"יניצן 11:57, 26 במאי 2012

שלום לאימי שתחייה יש דירה בבעלותה (שוויה מעל 1 מיליון ש"ח) יש לה בן זוג לחיים שרוב ימי השבוע גר אצלה בדירה ומדי פעם ישן בדירה בבית אבות/דיור לעולים שלא רשומה על שמו. אימי מעוניינת להבטיח את זכויותיה בדירתה שבבוא היום הדירה תעבור ליורשיה,כלומר לי ולאחיי ושלבן זוגה (ידוע בציבור) לא יהיו זכויות על הנכס ולא נצטרך להאבק משפטית כדי לזכות בדירה. אציין שחוץ מהדירה אין לאמי נכסים או כספים נוספים אלא רק מקבלת פנסיה ממקום עבודתה וקצבת זיקנה. עו"ד ייעץ לה לעשות גם צוואה וגם הסכם ממון. האם צוואה בלבד לא תספיק? האם אפשר לעשות הסכם בכתב בינה לבין בן זוגה בלי עו"ד? או לערוך צוואה עצל עו"ד והסכם פשוט בכתב ביניהם לגבי הדירה והתחייבות שלו לעזוב את הדירה לאחר מותה בלי שיהיו לו דרישות לזכויות בנכס? האם חייבת לאשר את ההסכם בבית משפט או מספיק ההסכם עם חתימות של בן הזוג בפני עו"ד? תודה רבה וחג שמח

השב
  • 19:18, 27 במאי 2012

ניצן שלום,

אני בהחלט מצטרפת להמלצת עוה"ד. אני חושבת שהסכם וצווואה מונעים ככל האפשר לאחר מכן ויכוחים הנגררים לבית המשפט, מה עוד וברור לחלוטין הן בצוואה והן בהסכם הממון כי אימך מבקשת לעשות הפרדה מוחלטת בנכס המדובר ומעוניינת להורישו לך ולאחיך. לא הייתי ממליצה לכם לערוך הסכם כזה לבד וללא יעוץ משפטי, מאחר ויכול להיגרם מחמת כך נזק שיהא בלתי הפיך.

תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.