לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גלי

מזונות

שלום מיכל, אני גרושה + 2 ילדים (10.5, 9) כבר מזה שנה ושלושה חודשים. אני עובדת כמזכירה בחברה ונאלצת לעבוד גם בניקיון ע"מ להשלים את החסר... בהסכם המזונות שנחתם ביני לבין בעלי לשעבר היה בין השאר תשלום של 3,500 ש"ח לחודש והסדרי ראיה של כל שבת שניה כשבשבוע שהם לא אצלו בשבת אז ייקח אותם פעמיים ובשבוע שהם אצלו בשבת ייקח אותם רק פעם בשבוע. לפני מספר חודשים, בטענה שאין לו כסף והמצב שלו מאוד גרוע וחייב כסף לבנקים וכו', ביקש את התחשבותי ולתקופה מסויימת לשלם רק 3,000 ש"ח ולקחת את הילדים רק פעם בשבוע וכל שבת שניה. הסכמתי בהנחה שזה כנראה זמני. בתקופה שכבר לא היינו ביחד הספיק להכיר מישהיא, לפני כחודש התחתן איתה והיא בהריון ממנו. כשהודיע לי שהוא מתחתן הרגשתי ממש מרומה. מצד אחד אתה בא ומספר שהמצב שלך קשה ומצד שני אתה מתחתן ואתה מצפה לילד נוסף(!) מאשתך החדשה, כאשר לשני הילדים שכבר יש לך אתה לא משלם את המזונות כמו שצריך ורואה אותם בסה"כ רק כ-6פעמים בחודש (דרך אגב כל נושא המסיבות בבית ספר ימי הולדת וכו' נופל עלי עקב זה שעבר לגור בעיר אחרת ולכן לא נמצא באזור בכלל). חשוב להדגיש שאשתו הנוכחית טובה לילדיי והם מתרגשים לקראת בואו של אחיהם החדש דבר שלעצמו משמח אותי מאוד. רציתי לדעת האם בגלל מצבו הנוכחי (גם משפחתי וגם כלכלי) עלול לקרות מצב שאם אתבע את כל המזונות כפי שמגיע לי (אתפשר על הסדרי הראיה) עלול הדבר לפגוע בי בזה שהחוק יקבע לו מזונות נמוכים יותר? ובנוסף אשמח לדעת מה הם זכויותיי בעניין זה? בתודה מראש, גלי

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני משפחה