אפוטרופוס - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • אבירם

  נשלח ע"יאבירם 09:41, 30 באוגוסט 2012

  דודתי נפטרה לפני שנה ובעלה התאבד לפני מס' חודשים. הם השאירו בן הלוקה בנכות (CP), גילו 23 שנים. הוגשה בקשה למינוי אפוטרופוס ע"י האחות של האם המטפלת בבן מאז מות אימו (רווקה ללא ילדים) והאח של האב. אושרה להם אפוטרופוסות משותפת זמנית. במהלך הכנת המסמכים למינוי קבוע נוצרה מתיחות בין שני האפוטרופוסים וחשש של דודתי שענייני הכספים שלקח האח על עצמו מוסתרים ממנה. היא מעוניינת לקבל אפוטרופוסות בלעדית על ענייני הגוף והצרכים השוטפים ושימונה אפוטרופוס מהמדינה שיטפל בנושא הנכסים (חסכונות, בית, רכב). שאלתי, האם זה אפשרי ולמי עליה לפנות? במידה והמצב ישאר כמו שהוא האם יש פיקוח נטראלי על ההוצאות והנכסים? של מי ההחלטה האם למכור או להשכיר את הדירה/רכב ניידות? אודה לך על תשובתך

  השב
 • 12:13, 30 באוגוסט 2012

  אבירם שלום,

  ניתן להגיש בקשה דחופה לביהמ"ש ולשטוח בפניו את הטענות המועלות על ידך עם הוכחות כמובן ויכול שביהמ"ש יעתר לבקשה. בעקרון אפוטרופוס מפוקח ואינו יכול לעשות בנכסי החסוי כבשלו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שגיב כרמית איילה

מנהל הפורום: עו"ד שגיב כרמית איילה

​עורכת דין ומגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בעלת משרד עצמאי וותק של למעלה מ-7 שנים, ונסיון רב ב
למידע נוסף

0723254574 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.