אכיפת הסדרי ראייה ובידי מי האחריות לילד המסרב לפגוש את האבא - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • אורן

נשלח ע"יאורן 13:27, 1 בספטמבר 2012

אני גבר בן 48 גרוש שנתיים בלבד ואב לשלושה בגילאים 9 14 17 הסדרי הראייה שנפסקו לי הם בימי שני ורביעי בערב בדרך כלל בימי שני הבנות הגדולות נפגשות בחטף לשלום ואחך כך הולכים לחוגים תנועת נוער וכו בימי רביעי נפגשים לכשעתיים סרט פיצה וכו ושבתות לסירוגין . בשנה האחרונה גרושתי רשמה את הילד לחוג ביום שני ולכן אני לא רואה גם אותו במקום זה יש "הסכמה" שהוא בא לישון אצלי ביום א כלומר היא שינתה יום. היות וזה קרה מתוך "אונס" ומתוך זה שהגרושה מנגנת לי על המצפון שהילד חייב חוג החלטתי להתגמש. העיניין הוא שהבנות גם כבר מתחילות לאט לאט להפסיק להגיע בשבתות השאלה האם אפשר לאכוף באיזושהיא צורה את הגעתן אלי , לגרושה לא איכפת היא נעלמת מהבית ואומרת שהן באחריותי בעוד אני מחפש אותן ברחובות מנסה להשיג אותן בטלפון ולא בא להן לבוא אלי , כנ"ל בחגים , הם בגיל סורר שבו הן מעדיפות להסתובב עם חברים ברחוב ולשהות בגנים ציבוריים עד שעות מאוחרות בלילה במקום לשהות בביתן או להפגש איתי , דבר זה גורם לי לתסכול רב לדאגה ולאי נוחות, ולגרושתי לא איכפת העיקר שהיא דורשת ממני מזונות גבוהים ובזמן ושאני אקח אותם לפי המוסכם , אבל איך אקחן אם היא לא "מוסרת לי אותן" כהגדרת ההסכם , התירוץ שלה זה : משעמם להן אצלך, דיברת אליהן לא יפה וכל מיני תרוצים כדי להפיל את האחריות עלי. יש להדגיש גם שעקב היעדרותה של הבת האמצעית מהבית היא התדרדרה בלימודים וניסיונותי לשוחח איתה על כך עולים בתוהו ושוב לאמא לא איכפת היא אומרת ככה היא , לא חייבת להצטיין וכו וכו...

השב
  • 09:27, 6 בספטמבר 2012

אורן שלום,

בנותיך אומנם קטינות עפ"י חוק, אולם בגירות מספיק כדי לקבל החלטה האם ברצונן להיפגש איתך או לא. אינני רואה באיזה אופן ניתן לחייבן להיפגש איתך וברור לחלוטין שאף אם ביהמ"ש יכפה עליהן דבר שכזה (מה שאינני צופה שיקרה), לא בטוח שהוא ניתן ליישום.

תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.