הסדרי ראיה - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • שירה

נשלח ע"ישירה 08:56, 10 בספטמבר 2012

אני נמצאת בהליכי גירושין. כרגע יש תסקיר שהמלצותיו הם מרכז קשר כדי לבחון את יכולתיו של האבא. עד כה האבא נפגש עם הילדים רק בנוכחות האם. האבא מבקש לקבל את הילדים לשבתות שלמות עם השגחה של האמא שלו. האם באופן עקרוני אפשר להחליט על הסדרי ראיה כאלה? לחייב אותי להסכים למצב שאם האבא לבד לא מסוגל להיות איתם אז שהסבתא תשמור עליהם? אני חוששת מאוד מהמצאותם של הילדים בבית הסבתא, היות ועל סמך מה שראיתי בזמן הנישואים כשהייתי בביתה והיא מאוד לא אחראית ,מזלזלת בכל חוי הבטיחות הבססיים עם ילדים. בנוסף לכך כיום היא מאשימה אותי בגירושין (למרות שבנה פתח את התיק) , מטיחה בי האשמות בלי סוף בכל הזדמנות, והבטיחה לי מפורשות שהיא מתחייבת לומר לילדים שלי על כל "מעללי" ועל האשמה שלי. בפעם היחידה שהיתה בביתי אכן ניהלה איתם שיחה עלי והאשימה אותי בכל מיני האשמות. ילדיי פעוטים (בני שנתיים וארבע) ואיני מוכנה שיכנסו למקום הזה. מה עליי לעשות? בינתיים יש החלטה של הרבנים לבקש מהרווחה להחליט, כאשר הם מציינים שמבחינתם אין מניעה להסדר שבו הסבתא תשמור על הילדים ביחד עם האבא - בחגים, בגלל שמרכז קשר סגור בחגים. כך זה עובד???

השב
  • 09:37, 10 בספטמבר 2012

שירה שלום,

במצב שאת מתארת, עליך להמתין לתסקיר פקידת הסעד ובמידה וזה יקבע כי ילדיך ישארו בשבתות עם סבתם, את יכולה להתנגד.כמובן שאני מציעה כי לא תבצעי מהלכים כאלה לבדך, אלא העזרי בעו"ד המתמחה בתחום לצורך כך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שגיב כרמית איילה

מנהל הפורום: עו"ד שגיב כרמית איילה

​עורכת דין ומגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בעלת משרד עצמאי וותק של למעלה מ-7 שנים, ונסיון רב ב
למידע נוסף

0723254574 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.