• 26 בדצמבר 2012

ויתור אפוטרופוס

הי,

בן זוגי ואני נפרדנו כשבני היה בן שבעה חודשים, היום הוא בן שנתיים. הבאב לא בקשר עם הילד ולא מעוניין להיות בקשר העיקר שלא אתבע מזונות, ולא תבעתי. אני מגדלת את בני בכבוד והמון אהבה.
    כרגע ביקשתי מהאב שמופיע כאב בתעודת זהות של בני שיתן לי יפוי כוח להיות המחליטה הבלעדית בכול מה שקשור לבני.
    אני רוצה לבקש ממנו שיוותר על האפוטרופוס למקרה שחס וחלילה יקרה לי משהו ולא אוכל לטפל בבני. אני לא רוצה שהוא יעבור אליו או למשפחתו. חשוב לציין שבן זוגי לשעבר לא מעוניין להיות איתו בקשר ואני לא רוצה שבני שגדל איתי ועם הוריי יאלץ לעבוד שינוי ולגדול עם אב שלא רוצה אותו.
    איך מבצעים זאת ואיך אני יכולה להעביר אפורופוסות שלי להוריי במקרה ואצטרך?

תודה

26 בדצמבר 2012
  • 1 בינואר 2013

ויתור אפוטרופוס

דנה שלום,

עליך להגיע עם בן זוגך לשעבר להסכם אשר טעון אישור של ביהמ"ש לענייני משפחה באשר להיותך אפוטרופסית של בנכם. ביהמ"ש יאשר ההסכם רק לאחר שיווכח כי הדבר לטובת בנכם. במידה ואין הסכם עליך להגיש בקשה בהתאם לביהמ"ש.אינך יכולה להעביר האפוטרופסות להוריך והדבר יעשה רק באישור ביהמ"ש.

1 בינואר 2013
    • 9 בינואר 2013

ויתור אפוטרופוס

הי גלית, תודה על תשובתך.
      ניפגשתי עם האבא בניסיון לבקש ממשנו שיחתום על ויתור זכויות, הוא לא מוכן לחתום על מסמך כזה, אלא אם אני אחתום שאני לא מתכוונת לתבוע אותו בעתיד על מזונות. האם יש מסמך שאני יכולה להציג לבית דין למשחה ולוותר על המזונות העיקר שיחתום על ויתר זכויות ואפטרופוסות?

תודה

9 בינואר 2013
      • 11 בפברואר 2013

ויתור אפוטרופוס

הי דנה,
        לא קיבלתי תשובה על שאלתי השניה, תוכלי לקרוא ולענות.
        תודה רבה מראש

11 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?