ויתור אפוטרופוס - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 07:44, 26 בדצמבר 2012

  הי, בן זוגי ואני נפרדנו כשבני היה בן שבעה חודשים, היום הוא בן שנתיים. הבאב לא בקשר עם הילד ולא מעוניין להיות בקשר העיקר שלא אתבע מזונות, ולא תבעתי. אני מגדלת את בני בכבוד והמון אהבה. כרגע ביקשתי מהאב שמופיע כאב בתעודת זהות של בני שיתן לי יפוי כוח להיות המחליטה הבלעדית בכול מה שקשור לבני. אני רוצה לבקש ממנו שיוותר על האפוטרופוס למקרה שחס וחלילה יקרה לי משהו ולא אוכל לטפל בבני. אני לא רוצה שהוא יעבור אליו או למשפחתו. חשוב לציין שבן זוגי לשעבר לא מעוניין להיות איתו בקשר ואני לא רוצה שבני שגדל איתי ועם הוריי יאלץ לעבוד שינוי ולגדול עם אב שלא רוצה אותו. איך מבצעים זאת ואיך אני יכולה להעביר אפורופוסות שלי להוריי במקרה ואצטרך? תודה

  השב
 • 09:27, 1 בינואר 2013

  דנה שלום,

  עליך להגיע עם בן זוגך לשעבר להסכם אשר טעון אישור של ביהמ"ש לענייני משפחה באשר להיותך אפוטרופסית של בנכם. ביהמ"ש יאשר ההסכם רק לאחר שיווכח כי הדבר לטובת בנכם. במידה ואין הסכם עליך להגיש בקשה בהתאם לביהמ"ש.אינך יכולה להעביר האפוטרופסות להוריך והדבר יעשה רק באישור ביהמ"ש.

  תגובה
 • 13:43, 9 בינואר 2013

  הי גלית, תודה על תשובתך.
  ניפגשתי עם האבא בניסיון לבקש ממשנו שיחתום על ויתור זכויות, הוא לא מוכן לחתום על מסמך כזה, אלא אם אני אחתום שאני לא מתכוונת לתבוע אותו בעתיד על מזונות. האם יש מסמך שאני יכולה להציג לבית דין למשחה ולוותר על המזונות העיקר שיחתום על ויתר זכויות ואפטרופוסות?

  תודה

  תגובה
 • 14:55, 11 בפברואר 2013

  הי דנה,
  לא קיבלתי תשובה על שאלתי השניה, תוכלי לקרוא ולענות.
  תודה רבה מראש

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.