אחותי מונתה כאפוטרופא אך לא מדווחת על הכספים - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • צופי

נשלח ע"יצופי 12:13, 26 באפריל 2013

שלום אחותי הצעירה ממני מונתה בהסכמה למרות שהבעתי הסתייגות והתרעתי כי המניע שלה הוא כספי וכי העדפתי משפחה על אפוטרופוס חיצוני מדאגה לאימי ואמרתי כי כספ של אימי נלקח מחשבונה אחי משכיר נכסים של אבי שנפטר ולא הותיר צוואה וזאחותי לא מדווחת לאפוטרופוס הכללי על הכנסות ואף זומנה לדיון פרטא אצל שופטת בעניני משפחה אחרי נשנה וחצי שלא הגישה פרטא לאפוטרופוס הכללי. אימי הוכנסה לבית אבות ואלו באים אחת לשבועיים ולזמן קצר. אימי חולת אפילפסיה סרטן שד בעבר רקע נפשי ואישפוזים ואחותי לא בודקת אם יש מעקבים רפואיים , אוכל גרוע הזנחה הפקרה אני זו שלוחצת ודואגת שיעשו לה בדיקות בגלל התקפי אפילפסיה חוזרים . סירובה של אחותי להעביר אותה לבית אבות אחר יותר טוב התאים לאוכלוסיה ששפם ברובה היא רוסית אין צפייה בטלויזיה בעברית אין לה שפה משותפת היא בתשושי נפש ואם אני לא באה(אני מגיעה כ 3- עד 4 פעמים בשבוע עם אוכל. כי האוכל מועט חסר טעם ודוחה . והיא מגעה אחת לשבועיים לשעה וזהו מבלי לברר אם טופלה כראוי מבחינה רפואית ולא דואגת למחסורה בגדים בלויים ומידי פעם עוזבת כסף לקניות לאימי . אני מוציאה מכיסי בביקורים לקניית אוכל ואף מכינה לה ארוחות כי כל הזמן רעבה ואינה רוצה לשהות בבית אבות. היא מוגדרת כסיעודית אפילפסיה. אך עצמאית ללא טיטולים אוכלת לבד מתהלכת ודי צלולה מנהלת שיחה מטיילת עימי ובוכה על מצבה על סבלה על הנטישה . האם היא יכולה להביע רצונה ולבקש כי אינה רוצה את אחותי שזו תהיה אפוטרופסית. אימי מסרבת ללכת אצלה לסופי שבוע מכעסה עליה.אך שמחה לבוא אליי ואף מבקשת. אני לוקחת אותה בסופי שבוע אך היא מסרבת לחזור ובוכה שלא אחזיר אותה. העובדות סוציאליות הן בבית אבות והן ביחידה לאפוטרוסות מודעות למצב ולתלונותי. אך אדישותן וחוסר סבלונותן מעציב אותי והן מתייחסות בזלזול כאילו הייתי יתוש טורדני וכל פנייה שלי נתקלת בעויינות וכי הן עסוקות .למרות שהבעתי הסתייגות והקלטתי אותן אומרות כי אם לא אביע את הסכמתי הן ימליצו על אפוטרופוס חיצוני. האם אימי יכולה להתנגד ולבקש אותי במקום אחותי הקטנה שבכלל לא גדלה בבית ואני זו שלאורך השנים דאגתי שיחררתי מאישפוזים חוזרים ונשנים בבתי חולים .רופאים מעקבים תרופות ביטוח לאומי עזרה קשר עם המטפלות נקיון אוכל לאורך 38 שנה עוד בהיותי קטינה ועד היום אני בת 50.סירובן של העובדות הסוציאליות לשאול ולברר על העבר ועל התנהלותי לעומת התנהלותה של אחותי ואחי שתמך בה ולא בי, אבי נפטר ולא הותיר צוואה ואחי משכיר את נכסיו ואחותי לא מדווחת על כך ולא מבקשת כי ייתן את הכסף לאימי היורשת עפי דין. כיצד אוכל לבטל את האפוטרטפסות ולהוכיח כי צדקתי שהמערכת כשלה במינוי למרות התרעות חוזרות ושנות לאורך שנה וחצי. תודה צופי

השב
  • 08:13, 2 במאי 2013

צופי שלום,

את יכולה להגיש בקשה לביהמ"ש לענייני משפחה להורות על ביטול ההחלטה בדבר מינויה של אחותך כאפוטרופסית לאור האמור בשאלתך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שגיב כרמית איילה

מנהל הפורום: עו"ד שגיב כרמית איילה

​עורכת דין ומגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בעלת משרד עצמאי וותק של למעלה מ-7 שנים, ונסיון רב ב
למידע נוסף

0723254574 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.