• 27 באפריל 2013

שינוי שם משפחה

שלום, אני גרושה כשנתיים אחרי שסבלתי רבות מהבעל לשעבר בנישואים, ועד היום אני בפוסט טראומה ומטופלת מבחינה נפשית ביגלל התנהגותו.
    שני ילדיי נמצאים במשמורתי המלאה ונושאים את שם משפחתו של האב וכך הם גם מופיעים בתעודת הזהות שלי. הדבר מאוד מפריע לחיי היומיום ויוצר סיטואציות לא נעימות שאין לנו את אותו שם משפחה(כי אני חזרתי כמובן לשם המשפחה שלי מלפני הנישואים).
    בנוסף כל פעם שמוזכר שם משפחתו של האב זה גורם לי לצער ומעורר זיכרונות קשים מהתנהגותו האלימה כלפיי.
    לאב יש הסדרי ראיה והוא משלם מזונות. אך אותי הוא רק רימה וניצל ופגע בי בזדוניות.
    יש לציין שכשעברתי דירה עם הילדים לסביבה חדשה הודעתי לכול המוסדות ששמם כשם משפחתי והילדים רגילים כבר להשתמש בשם משפחתי וכך הם רושמים את שמם בביה"ס , בפייסבוק וכו' וכולם מכירים אותם בשם משפחתי!!! הבעיה היא שזה לא רישמי בתעודת הזהות.
    האם אני יכולה לשנות את שם משפחתם של ילדיי לשמי בלבד ?
    מה הפרוצדורה? אילו השלכות יהיו על המזונות ,הירושה וכו' אם הילדים ישאו את שם משפחתי בלךבד ?
    עוד עלי לציין שעם שינוי השם אין בכוונתי לנתקם מהאב. יש להם קשר סביר איתו ואני מבינה את הצורך לקשר עם אביהם להתפתחותם התקינה.
    אולם לאור המצב רצוי שישאו את שמי בלבד כי כך הם רגילים וכך כולם מכירים אותם בסביבתם החדשה , מזה כ-4 שנים (עברנו דירה עוד לפני הגט הפורמאלי) !

27 באפריל 2013
  • 2 במאי 2013

שינוי שם משפחה

צ.א. שלום,

במצב אותו את מתארת, עליך לקבל עמדתו של אביהם הביולוגי של ילדיך וכמובן את אישור בית המשפט.

2 במאי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?