• 21 ביוני 2013

שאלה לגבי מזונות. זה דחוף ותודה!

אני אמא לילדה בת 6, האב הוא עובד זר, ללא סטטוס כל שהוא בישראל, יש לו צו עיכוב יציאה מהארץ והוא בתהליכים להסדרת מעמדו בישראל, על כן לקח עורך דין, אנו שנתיים פרודים, לאחר שיינו מספר שנים ידועים בציבור, במהלך השנתיים האחרונות שאנו בנפרד, הוא שילם מזונות על סך 2500 ש''ח ומעלה, לאחרונה הוא לקח עו''ד לענייני משפחה במטרה להוריד את סכום המזונות, ומאז הוא משלם רק 1000 שקלים, לא היה פסק דין ועדיין לא הגשתי תביעה למזונות, הוא עשה את השינויי על פי דעתו ודעת עורכת הדין שלו בלבד, יש לנו הסכם שמסדיר את גובה המזונות על סך 2500 שחתמנו שנינו מול עורכת דין, אך בסופו של דבר הוא לא הסכים לאשר אותו בבית המשפט.
    אני נכה בגובה 100% של ביטוח לאומי, מתקיימת מקצבת נכות ועבודה נוספת שמכניסה 1000 שקלים בחודש. יש לי חסכונות וגם דירה על שמי שאני משלמת משכנתא.
    לעומת זאת הוא עובד בשלוש עבודות באופן לא חוקי ללא תלושים וידוע לי כי הוא מסתכר בסביבות ה 11000 שקלים בחודש ומקבל אותם במזומן ואין הוכחה לכך שהוא מסתכר.
    שאלותיי הן:
    1. האם יש טעם להגיש בקשה למזונות?
    2. מהו הסכום פחות או יותר של מזונות שיכולים להיקבע עבור ילדתי?
    3. האם יש סיכון לגבי חסכונותיי?
    4. האם בגלל שהוא לא יהודי הסכומים מתחלקים חצי חצי וזה לא יהיה לפי הדין האישי, אלא רק אזרחי, האם זה נכון?
    5. שאלה אחת ואחרונה. האם בגלל שאנו ידועים בציבור, מספיקה החתימה על ההסכם המזונות רק מול עו''ד ולא הכרחי לאשרו בבית המשפט?
    אשמח לקבל תשובות בתודה מראש שירן. אשמח לקבל גם למייל liansabag15@gmail.com

21 ביוני 2013
  • 23 ביוני 2013

שאלה לגבי מזונות. זה דחוף ותודה!

שירן שלום,

שאלת הגשת תביעת מזונות היא לשיקולך. סכום המזונות המינימלי הוא כ-1200 ש"ח לילד (ללא מדור). מאחר והנכם ידועים בציבור, לא היה צורך לאשר ההסכם בבית המשפט.

23 ביוני 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?