רכוש משותף - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 20:38, 14 באוגוסט 2013

  שלום רב, בעלי ואני נשואים כ- 20 שנה וכל רכושנו משותף - חשבונות בנק, בית וכו'. לא ערכנו הסכם ממון (שנינו הבאנו לקשר בערך את אותם סכומים). כעת, עקב מצב שנוצר במשפחת בעלי, הוריו העבירו את הבית שלהם במתנה על שם הילדים (ובעלי בכללם). לפי מה שהבנתי, מדובר ברכוש שהוא שלו בלבד ואם אנחנו נפרדים אין לי בכך חלק. האם זה נכון? ומה קורה אם ההורים הולכים לעולמם וילדיהם מוכרים את הבית. האם גם אז הכסף מהמכירה הוא שלו בלבד? אין לנו כוונות להיפרד, אבל מכיוון שאני לא בקשר עם משפחתו, זה גורם לי להיות יותר חשדנית בנושא. בתודה מראש.

  השב
 • 10:22, 25 באוגוסט 2013

  גל שלום,

  עפ"י החוק, רכוש שניתן לילדים במתנה ע"י הוריהם אינו חלק מהרכוש המשותף.
  ברם, יש לכך חריגים בפסיקה כגון במקרה שבעלך ימכור חלקו בבית ויעשה
  שימוש בכספים במשותף איתך ועוד כל מיני נסיבות נוספות.

  תגובה
 • 19:21, 27 בינואר 2014

  בית, שבעלי ואני גרים בו 20 שנה ובו נולדו ילדינו, שהיה רשום בטאבו לאם בעלי, אשר פעלה יחד עם בעלי מאחורי גבי ובאמצעות תצהיר מתנה הועבר לפני כ-5 שנים ע"ש בעלי ובעלי בלבד בטאבו, וכעת, בשוקלי להתגרש, הייתכן כי לאחר מגורים בבית, תחילה בתשלום משותף של שכ"ד, בהמשך, בהשקעות כספיות בבית (כולל של הוריי), שיפוצים ושיבוח הנכס, הייתכן, היאומן, כי לא אוכל לתבוע את חלקי? כי לאחר 20 שנות נישואים, כרעיה-אם-וכלה נאמנה, עליי לצאת ממערכת היחסים הארוכה הזו עם בגדיי לגופי בלבד???
  אשמח אם תפרטי מקרים חריגים לפסיקה, בפרט, כמובן, תקדימים בהם "תצהיר המתנה" הזה הופרך ע"י בית משפט?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שגיב כרמית איילה

מנהל הפורום: עו"ד שגיב כרמית איילה

​עורכת דין ומגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בעלת משרד עצמאי וותק של למעלה מ-7 שנים, ונסיון רב ב
למידע נוסף

0723254574 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.