• 17 בספטמבר 2013

גירושין מידועה בציבור.

שלום גלית. חייתי עם בת זוגי לשעבר כתשע שנים, בהן רכשנו דירה במשותף ונולד לנו ילד. חיינו כמשפחה לכל דבר, עם חשבון הוצאות והכנסות משותף. כרגע אנו בהליכי פירוד, כאשר נוצר מצב בו האישה נוקטת סחבת בהליכים. מצב זה נוח לה מאחר והיא חיה בדירה שלנו ונהנית מעצמאות כלכלית, בעוד אני נותרתי בחוץ, מנסה להתמודד עם כל החובות המשותפים שלנו המאמירים לכדי רבע מליון ש"ח, חובות שהאישה מתחמקת מהשתתפות בהם. האישה יודעת כי חובות אלו חונקים אותי ומנצלת זאת לסחטנות כספית ולהסכם גירושין מחפיר מבחינתי. עו"ד מטעמי טוענת שאין ברירה וצריך לחכות עד למשפט שעדיין אין לו תאריך כלל למרות שמזה חצי שנה אני נאבק בחובות אלו. בקדם משפט שנערך בפני השופטת אסתר שטיין (רשל"צ) היא שלחה אותנו לנסות להגיע לפשרה ואולם אין בכוונתה של האישה לעשות זאת למרות הסכם נדיב יחסית שהצעתי. שאלתי היא האם יש דרך להאיץ את החלק הרכושי של הגירושין, או לפחות לאלץ את האישה לשאת בנטל החובות שלה? האם אין מגבלת זמן לביצוע חלוקת הרכוש והחובות? הרי זהו הליך פורמלי לחלוטין שאין עליו חולק משני הצדדים. כאשר אני פנוי מהמאבקים מול ההוצאות לפועל, אוכל להתנהל במשפט על המשמורת בצורה הוגנת יותר. אני מרגיש חסר אונים מול מערכת שמשתמשת באמצעי לחץ כלכליים בכדי לכפות עלי הסכם לא הוגן. לתשובתך אודה.

17 בספטמבר 2013
  • 26 בספטמבר 2013

גירושין מידועה בציבור.

עמיחי שלום,

אינני יודעת באיזה מצב נמצא התיק שלך היום. במידה וטרם נקבע מועד לדיון
    תוכל לבקש מביהמ"ש לקבוע מועד וזאת בהנחה שכל העובדות
    ידועות לי.

26 בספטמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?