בן מנודא - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • חסוי

  נשלח ע"יחסוי 19:55, 14 בינואר 2014

  שלום רב אנו לא בקשר עם משפחת בעלי כ10 שנים עקב מריבות (עסק משפחתי וכו')במהלך השנים האלו ניסינו להיות בקשר אך זה לא צלח כי היה תמיד מי שדאג לסכסך ולחמם את ההורים עלינו (למרות שמצפוננו נקי לחלוטין!!!)הוריו נכנסו ויצאו מבתי חולים ואחיו דאגו לעדכן אותנו דרך גורם שלישי..בעלי לא התעניין ולא רצה קשר איתם ..לפני כ8 חודשים אמו נפטרה כשהיינו בטיול בחו"ל כמובן שגם אז דאגו לעדכן אותנו דרך גורם שלישי בהודעת סמס..בעלי פשוט התעלם והמשכנו בטיול ..השבוע התבשרנו שוב כי אביו נפטר וגם עכשיו בעלי מתעלם..מבחינתו זה נגמר כבר לפני שנים . השאלה שלנו איך אפשר לדעת/לבדוק אם יש צוואה או בקשה לצו ירושה ??במידה ויש צוואה האם הוא חייב להיות נוכח בפתיחתה?? ואם אין צוואה האם האחים יכולים להוציא אותו מהירושה או שהוא חייב לחתום????? תודה

  השב
 • 09:01, 16 בינואר 2014

  שלום,

  ניתן לבדוק האם הוגשה בקשה לצו ירושה/צו קיום צוואה
  באתר האפוטרופוס הרשמי כאשר עליכם להצטייד במספר
  ת.ז. של אביו המנוח של בעלך.

  תגובה
 • 20:26, 27 בינואר 2014

  שלום רב..
  אחד האחים השוהה בחו"ל והיה נוכח בשבעה נפגש עם בעלי ..אמר שאין צוואה והכל יחולק שווה בין האחים אך ישנה בעיה אחרת כששתי ההורים היו בחיים אחת האחיות שכנעה אותם לקחת משכנתת בלון ע"ס מליון מאתיים לשנתיים עד 12/2014(היא רכשה אדמה שעליה מונח בית מעץ)וכרגע היא משלמת רק את העמלה ע"ס 3000ש"ח ..
  היא אומרת שלא נותנים לה משכנתא על האדמה בגלל גילה 51..(זה שקר)איך אפשר לשחרר את הבית של ההורים לטובת כולם???
  האם אפשר לעשות הארת אזהרה ??

  תגובה
 • 22:44, 2 בפברואר 2014

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.