נושא בעניין הצוואה - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • זבולון

נשלח ע"יזבולון 21:54, 19 בינואר 2014

שלום! שמי זבולון אני עליתי לארץ יחד עם הורי וכעבור שנה ההורים שלי לקחו משכנתה ורכשו דירה, מכוון שאבי היה בן 72 ואימא היתה בת 59 בבנק הסכימו לתת הלוואה רק אם אני יהיה ערב ראשי. כעבור שנתיים אני התחתנתי ואנו התחלנו לחיות ביחד : ההורים שלי אני ואישתי. לאחר שנולדה לי הבת הראשונה אנו מכרנו את הדירה הוספנו משכנתה שלי ושל אישתי וקנינו דירה בת שלושה חדרים אבל יותר גדולה.לאחר שנולדו לי עוד שתי בנות אנו מכרנו את הדירה וקנינו דירה בת שישה חדרים. וחיינו עם הוריינו כ16 שנים לצערי ב 15/08/2013 אמא שלי ניפטרה ולאחר ארבעה חודשים ב 22/12/2013 גם אבא הלך לעולמו. הורי השאירו צוואה שבה הם מעבירים את חלקם קודם אחד לשני ולאחר מכן הדירה עוברת אל שמי. אבא שלי התחתן פעמיים ויש לו שלוש בנות מנישואים הראשונים(שהקשר ביני לבינם הוא לא כל כך חם ) שלוש בנות ובן (כלומר אני) מינישואים השניים. שלוש אחיות שלי יודעות על קיומה של הצוואה ומסכימות עם כל מה שכתוב בה , ושלושת האחיות מהנישואים הראשונים של אבא עוד לא יודעות על קיומה של הצוואה. אני יודעה שאם אני אפנה לעו"ד הכל יעשה כמו שצריך, אבל אין לי את הסכום הדרוש לתשלום של שכרו ולכן אני מנסה לעשות לבד. השאלה שלי היא : מה התהליך של קיום צוואה? א. האם אני צריך להגיד ולהראות את הצוואה לאחיות מהנישואים הקודמים של אבא? ב. אם כן אז צריך להראות את הצוואה לפני הגשתה לבית המישפט או לאחר שיהיה לי תשובה מהשופט? ג. האם צריך להחתים את האחיות על טופס כלשהוא? ד. בכלל מה הפרוצדורה של קיום צו ירושה והאם ניתן לעשותה בלי עו"ד? בתודה מראש זבולון

השב
  • 08:51, 26 בינואר 2014

זבולון שלום,

עליך להגיש לרשם לענייני ירושה בקשה לצו קיום צוואה
    ובטרם ההגשה לשלוח לכל היורשים עפ"י הצוואה הודעות
    בדואר רשום על היותם יורשים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

מנהל הפורום: עו"ד גיל בר-זהר

בוגר מצטיין של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב בעליו של משרד עורכי דין בר-זהר ושות' המונה מספר
למידע נוסף

077-9968229 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.