שאלה אישית לעו''ד - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • אורן

נשלח ע"יאורן 20:25, 4 באפריל 2014

יש לי סיפור מאד אישי. אבי נפטר כשהייתי בן 9. [כיום אני כבר בן 46]. אמי אשה ''מפלצתית'' בלשון המעטה, כל החיים עשתה לאבי ''את המוות'', ולנו, לילדיה, לא פחות. הרביצה, קיללה, השפילה, התנכרה ומה לא. כאנקדוטה, תבענו אותה לפני מס' שנים על ירושה של אבי, שאותה היא העלימה מאיתנו כל השנים, וכשגילינו, סירבה לתת. היא גם תבעה אותנו בחזרה על שטויות. זכינו בסופו של דבר ב- 100% מדרישותנו, כשביה''מ אמר לה במילים אחרות ''את אימא מזעזעת''. לאחרונה נפטרה חברה שלה. בעלה, שלא נשאר לו עוד הרבה, החליט שהוא ייקבר מעליה באותו הקבר. שלשום, אמא שלי אמרה לנו שגם היא רוצה להיקבר מעל לאבא שלי באותה הצורה. אני מזועזע מהרעיון. היא זו שמבחינתנו הרגה את אבא שלי, וכעת היא רוצה גם את לשד עצמותיו למצוץ. אודה באם תרשמו לי מה הדין לגבי זכות על הקבר של אבי. אמנם אמי היא זו ששילמה על מצבת השיש האיטלקי ואותיות הזהב [מצבה שאותה אני מכנה ''אליבי''], אך האם יש לה זכות לעשות דבר שכזה? ושנית, מה קורה אם רק אני מתנגד לרעיון, ושני אחיי נייטרליים? תודה מראש אורן

השב
  • 22:39, 4 באפריל 2014

במוות עדיפה סליחה כי האדם מת וגם הקבורה מעל זולה או בחינםכיום! שתי ציפורים במכה! שחרור הזכרונות עטזר בעיקר לנושא המסע עד כמה שזה קשה! עברתי דבר די דומה.

תגובה
  • 14:05, 13 באפריל 2014

אורן שלום,

הדבר צריך להיבדק ע"י ביהמ"ש במידה והנכם מתנגדים לרעיון.

תגובה
  • 15:52, 17 באפריל 2014

בית דין של מעלה ייסר אותה אם היא תהא נתונה במדור גן עדן איתו. היא תהא בייסורי גהינום בשל אזכור חטאים שמבעבעים לעברה ללא הפסק. תן לה מידע זה לשם ההגינות לפני שהיא מתקבעת ברצונה לדור מעליו. וכן תאמר לה שבמקרה שהיא מתעקשת אתם תפקדו את המצבה רק ביום הפטירה שלו.

תגובה
  • 02:46, 30 במאי 2014

נקוט בטקטיקה שלה!
    אמור לה: "כן ודאי".... אבל לאחר יום מותה לחברת קדישא אין מושג מה היה רצונה ומה היתה צוואתך, הם שמועים רק את קולך, ולפיכך מצא לה קבר בבית קברות אחר במקום אחר כרצונך, ואל תשוב לפוקדו עוד לעולם.
    בתחבולות תעשה לך מלחמה :)

תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.