תשלום מזונות חלקי - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 13:09, 11 במאי 2014

  שלום, אני גרושה מיולי 2012 נקבעו מזונות ומדור בסך של 1700 שח. המשמורת הינה משותפת. אנחנו מחזיקים דירה שמושכרת ומתחלקים בסכום השכירות בשווה. ההעברה של המזונות מתבצעת בהעברה בנקאית לה מצורף סכום השכירות שמגיע לי מדירתינו. לאחרונה החל הגרוש לשלם מזונות חלקיים בכל מיני טענות שונות ומשונות. חשבתי להגיש תביעה להוצאה לפועל אך אינני יודעת איך להוכיח כי התשלום חסר מאחר והסכומים שמועברים מכסים בדרך כלל את סכום המזונות כי כוללים את תשלום השוכרים לדירה שבבעלותנו. כך שמתוך 1700 שקלים משולם ע"ח המזונות כ800 שקלים לערך בכל חודש ושאר הסכום הוא שכר הדירה. כיצד ניתן להוכיח זאת?

  השב
 • 08:26, 20 במאי 2014

  רוני שלום,

  את יכולה לפתוח תיק הוצל"פ ולהגיש בקשה מסודרת במסגרתו.
  אני מציעה שתפני ללשכת ההוצל"פ ושם יוכלו לעזור לך.

  תגובה
 • 12:31, 8 ביוני 2014

  היי גלית,
  בהתאם להמלצתך פתחתי תיק בהוצאה לפועל ופירטתי בו את כל הסכומים שלא שולמו.
  הסכומים לא שולמו בגלל טענות מצד הגרוש על ביטוח רכב ששולם על ידו (שכח לבטל...) דוחות חניה ועוד כל מיני תשלומים שלטענתו אני חייבת בהם ועל כך הפחית לי מסכום המשולם.
  חלק מטענותיו נכונות ואכן יש מהתשלומים שהורדו ממנו ואני הייתי חייבת בהם אבל רוב הסכום הוא קטנוניות שלו בעיקר.
  הוא הגיש תביעת 'פרעתי' וככל הנראה נגיע לדיון מול הרשם.
  האם הרשם יבטל את החוב שלו בגין כך שחלק מהתשלומים באמת היו באחריותי? כי למיטב הבנתי תשלום המזונות הוא מוגן ואין להפחית ממנו בשום מצב. (במידה ואכן יש לי חוב כלפיו הוא ישולם על ידי בנפרד ובלי קשר לתשלום המזונות.כך הבנתי)
  אני חוששת שהרשם יפסוק לטובתו

  תודה רבה על תשובתך,
  רוני

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.