סירוב בן משפחה להעביר אב לבית אבות - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • רותם

  נשלח ע"ירותם 07:58, 27 בינואר 2015

  שלום אנו 5 אחים לזוג הורים קשישים. אימי בבית אבות מזה מס׳ חודשים ואבי חי בבית. יש במשפחה נכס יחיד והוא הבית, אשר 2 אחיותי קיבלו הסכם מתנה( ז״א ששתיהן בעלות הנכס לכשההורים ילכו לעולמם חו״ח). כל אחד מהאחים משלם השתתפות עבור בית האבות והשאר במימון המדינה. אבי אמור לעבור לבית אבות של אימי אך אחת מאחיותיי ( שרשומה בהסכם המתנה) מסרבת לחתום על החוזה מול הרשויות . מה שמותיר אותנו האחים בבעיה. כרגע רק אחי גר בבית אבא שלי. הוא גרוש בן 50. האם יש דרך משפטית שאפשר להפעיל על האחות שמסרבת כדי שהאב ייכנס לבית אבות? אבי קשיש ויש לו בעיות רפואיות רבות אני אוסיף כי כדי שהאב ייכנס לבית אבות עלינו להשכיר את הדירה לשלם את ההשתפות עליו. ואחותי מסרבת בתוקף. מה שמותיר אגב את אחותי השנייה בבעיה, כי הן ביחד כביכול יחלקו את הנכס בבוא הזמן. אשמח להכוונה או ייעוץ מקווה שהשאלה הובהרה....

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

  גיל בר-זהר,מנהל הפורום

  12:24, 27 בינואר 2015

  שלום רותם, חסרה לי אינפורמציה על מנת להשיב לך באופן מקצועי. לא ראיתי את הסכם המתנה, ולא את ההסכם מול הרשויות. לא ברור לי מצב הכשירות של אביך. כל הנתונים האמורים משפיעים על התשובה.

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.