הסתלקות קטין מירושת מניות - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • בני רבה

    נשלח ע"יבני רבה 12:03, 16 בפברואר 2015

    מה עליי לעשות בבקשה להסתלקות קטין מירושת מניות ? האם קודם צריך לפנות לבית משפט לקבל אישור ? או לפנות לרשם לעניני ירושה והוא יעביר את הבקשה לבית משפט ?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

    גיל בר-זהר,מנהל הפורום

    12:35, 16 בפברואר 2015

    בני שלום רב, שאלתך מורכבת משני נושאים. האחד נושא ההסתלקות - לענין זה, לא ניתן להסתלק מחלק מן הירושה והעובדה שמדובר במניות אינה מעלה ואינה מורידה. הסתלקות תיתכן רק מכל הירושה. השני - נושא ויתור על זכויות של קטין, שהוא ענין לסעיף 20 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. משם יש להתחיל. עליכם להגיש בקשה לבית המשפט המוסמך להסתלקות הקטין, ולאחר אישורו להודיע על כך לרשם הירושות במסגרת הבקשה לאישור צוואה ו/או מתן צו ירושה לפי הענין. בהצלחה!

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

מנהל הפורום: עו"ד גיל בר-זהר

בוגר מצטיין של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב בעליו של משרד עורכי דין בר-זהר ושות' המונה מספר
למידע נוסף

077-9968229 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.