מכירת דירה שמחציתה ירש קטין - פורום משפחה

שאלה חדשה
  • אילן

    נשלח ע"יאילן 14:47, 14 במרץ 2015

    קטין ירש מחצית דירה (המחצית השניה ליורש אחר - בגיר). חלקו של הקטין מוחזק ומנוהל ע"י מנהל עיזבון כולל הכנסות משכ"ד. בצוואה כתוב שאם היורש האחר (הבגיר) ירצה למכור את הדירה, יהא על הקטין למכור גם את חלקו, אך כספי התמורה של הקטין יוחזקו ע"י מנהל העיזבון. שאלותי: 1) האם אפוטרופסו הטבעי של הקטין יקבל הודעה מבית משפט אם וכאשר יגיש מנהל העיזבון בקשה למכירת הדירה ? 2) האם לקטין תהייה זכות קדימה לקנות גם את מחציתה השניה של הדירה? (באמצעות אפוטרופסו הטבעי). תודה.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

    גיל בר-זהר,מנהל הפורום

    16:02, 15 במרץ 2015

    שלום אילן. מכירת הדירה משמעותה גם מכירת הנכס של הקטין, ועל כן, על פי סעיף 20 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות יש לקבל את אישורו של בית המשפט. מעבר לכך זהו פירוק שיתוף שבו בית המשפט בוחן (על פי חוק המקרקעין) את הדרך הנכונה ביותר לפירוק השיתוף בדירה.

    תגובה
  • 16:42, 15 במרץ 2015

    תודה על התשובות. ובכל זאת שואל שוב לגבי שאלתי מס' 1. האם הקטין/אפוטרופסו הטבעי יקבלו הודעה מבית המשפט כאשר תוגש בקשת מנהל העיזבון למכור את הדירה ?

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שגיב כרמית איילה

מנהל הפורום: עו"ד שגיב כרמית איילה

​עורכת דין ומגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין בעלת משרד עצמאי וותק של למעלה מ-7 שנים, ונסיון רב ב
למידע נוסף

0723254574 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.