צו ירושה לאדם דמנטי שנפטר - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 01:09, 2 באפריל 2015

  שלום מדובר באדם דמנטי שנפטר לאחר מחלה ממושכת, האישה ואחד מהבנים היו אפוטרופוסים. בת הזוג וכל הילדים חיים. יש לי כמה שאלות בבקשה. 1. חשבון הבנק של האבא שהתנהל ע"י האפוטרופוסים הוקפא ולא ניתן לבצע פעילות או לקבל מידע, מדוע זה שונה מלפני הפטירה? ומה צריך לעשות בשביל זה? 2. לאיזה צרכים יש להוציא צו ירושה? 3. ראיתי שיש אופציה לבקשה מקוונת, האם זה תקף גם במקרה של חולה דמנטי (בעצם חסוי) שהיו לו אפוטרפוסים ונפטר? 4. מה ההבדלים בין הוצאת צו ירושה בבית משפט או דרך בתי הדין הרבניים? 5. מי צריך להגיש את הבקשה? האם מספיק שבת הזוג או שזה קשור גם לילדים? 6. כמה זמן לוקח התהליך עד לקבלת צו הירושה? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  10:28, 21 באפריל 2015

  שלום דניאל, כאשר אדם הולך לעולמו, הוא מפסיק להתקיים כאישיות משפטית, וזכויותיו וחובותיו עוברות ליורשי העזבון. כך במקרה של האב. כאשר הוא הולך לעולמו, יש להוציא צו ירושה ובהתאם ניתן לחלק את זכויותיו וחובותיו של העזבון. צו ירושה מוצא בדרך כלל על ידי היורשים, לא בבית משפט ולא בבתי הדין הרבניים אלא אצל רשם הירושות, שזהו אגף במשרד המשפטים. התיק עובר לבית המשפט רק במקרה של התנגדות למתן צו ירושה ו/או צוואה. התהליך כולל פרסום בעיתונים, ולוקח בדרך כלל מספר חודשים. במקרים מורכבים זה יכול להתארך.

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.