חתימה על תצהיר על הכרת כתב ידו של מצווה,בצוואה שבכתב - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • דוידה

  נשלח ע"ידוידה 16:24, 28 באפריל 2015

  מי יכול לחתום על תצהיר כזה, אשר התבקש ע"י האפוטרטפוס הכללי ? האם היורשת יכולה? האם בעלה של היורשת יכול , אשר הכיר די טוב את המוריש ? לא ברור ולא ידוע מי עוד יכול לחתום ומי יהיה מוכן לעשות זאת בכלל... מה לעשות ???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

  גיל בר-זהר,מנהל הפורום

  12:09, 12 במאי 2015

  כל אדם יכול לחתום על תצהיר כזה. עדיף שחותם התצהיר יהיה אדם שאין לו ענין בצוואה או קשר הדוק ליורשים, כי אז אמינותו חזקה יותר. לבעלה של היורשת יש אינטרס ישר בצוואה ועל כן, אם אתם מכירים אדם שאינו מקורב ליורשת, זה עדיף.

  תגובה
 • 17:38, 12 במאי 2015

  המצווה לא היה אדם אשר מתכתב או כותב ולכן אין אנשים אשר יכולים להכיר את כתב ידו מלבד בעלה של היורשת.
  האם זה יספק?
  מה לעשות אם לא? הרי החוק לא מחייב זאת בשלב הגשת הבקשה לקיום הצוואה...

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  18:54, 13 במאי 2015

  החוק אכן אינו מחייב להגיש תצהיר כאמור. זוהי דרישה של היוהמ"ש, אשר לו סמכות להתערב בהליכים. התערבות של היוהמ"ש גוררת עיכוב במתן הצו של 75 יום לפחות. לגופו של ענין, אם אין מי שיחתום, עדיף שיעשה זאת בעלה של היורשת על פני המנעות מהגשת תצהיר כלל. בהצלחה!

  תגובה
 • 22:03, 13 במאי 2015

  היוהמ"ש יכול לא לקבל את התצהיר של בעלה של היורשת ולדרוש תצהיר של אדם אחר? כאמור,אין אדם אחר שיכול לחתום על תצהיר כזה. ומה לעשות במידה וזה מה שיהיה? תודה!

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.