גילום דמי שכירות - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • שביט

  נשלח ע"ישביט 15:52, 3 ביוני 2015

  שלום רב. עד כה נפסק במסגרת פס"ד מזונות סכום מסויים שמהווה כמחצית מדמי השכירות שלי ושל שלושת ילדיי. כעת חל שינוי - רכשתי את הדירה בה אנו גרים. מה דין התשלום של הגרוש עבור השכירות והאם עליי לפנות שוב לבית המשפט בבקשת דמי שכירות בצורה שונה? תודה על תגובתך בהקדם. (רכשתי את הדירה במזומן).

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

  גיל בר-זהר,מנהל הפורום

  18:48, 3 ביוני 2015

  כעקרון תשלום המדור מגלם את השתתפות האב בדמי שכירות ו/או משכנתא של ילדיו לפי מפתח של ילד אחד - 30% שני ילדים 40% וכך הלאה. בית המשפט המחוזי פסק כי יש מקום לחייב אב בתשלום דמי מדור גם במקרה ואין תשלום דמי שכירות ודירה נרכשת ללא משכנתא על ידי האם ממקורותיה. במקרה שלך, לא בטוח שעתירה לבית השמפט לחישוב מחדש תועיל, שכן ייתכן שעדיף לך להותיר את המצב על כנו. בכל מקרה, ויש לבדוק בצורה פרטנית מה עדיף לך.

  תגובה
 • 01:28, 4 ביוני 2015

  תודה על תגובתך.
  אך לא הבנתי דבר מה.... עבורי לא לתבוע שכירות זה לוותר על דמי השכירות.
  או שמא לדעתך "להשאיר את המצב על כנו" זה להמשיך לגבות דמי שכירות כפי שהיו לפני הרכישה?
  זו בכל מקרה אינה אפשרות מאחר והאב יודע שרכשתי את הדירה והוא בונה על התחמקות משכירות. מה גם שכתוב בפס"ד תשלום שכירות נגד הצגת חוזה שכירות. ואני גובה רק דרך הוצל"פ ולא אוכל להמשיך להציג חוזה שכירות... כי אין.

  תודה רבה על הבהרה.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

  גיל בר-זהר,מנהל הפורום

  13:34, 4 ביוני 2015

  היי שביט,

  להשאיר את המצב על כנו, הכוונה היא להמשיך לגבות דמי מדור. אבל בדיוק לזה התכוונתי כשאמרתי לך שיש לבדוק בצורה פרטנית, כי לא ראיתי את הסכם הגירושין ביניכם. בשביל לתת לך יעוץ כזה אני צריך לעיין בהסכם השכירות.

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.