זוג נשוי גר אצל ההורים של האישה - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • נאור

  נשלח ע"ינאור 23:22, 12 ביולי 2015

  שלום, אחותי התחתנה לפני כ-6 שנים עם אדם גרוש. לבנאדם הזה היו הרבה בעיות. שנים לא שילם מזונות, לא ממש עובד, עיקולים, תיקים בהוצאה לפועל, שימוש בחשיש, הכה את אשתו, היה פעם בכלא ועוד. החובות כבר הגיעו למאות אלפי שקלים. עכשיו הוא התחתן איתה ובא לגור איתי ועם שאר אחיי (אנחנו רווקים) בבית של ההורים שלי. לפני כן הוא היה גר אצל הוריו (שכבר נפטרו) בדירת עמידר. אז הוא בא אלינו. החובות שלו כמובן, נפלו עליה. אך היא הגיעה להסדר מול הביטוח הלאומי ויורד לה סכום מסויים מהמשכורת מדי חודש. ובכך כל בעיותיו נפתרו. הוא גר על חשבוננו ועושה פה הכל! יש להם כבר ילדה. גרים שלושתם אצלנו ביחד. מנצל את ההורים שלי ביחד איתה, ומשלמים להוריי רק כ-200 ש"ח בחודש. אין להם כל כוונה לעזוב. טוב להם פה. ההורים שלי נותנים להם את כל הפרבילגיות להישאר, עוזרים להם, דואגים להם, נותנים להם, מביאים להם, עושים להם. ההורים שלי אדישים, לא מבינים. הם לא מדברים איתם על זה, לא רוצים לדבר על זה, מפחדים לדבר על זה. אפילו להגיד להם להתחיל להתקדם, לעשות משהו לקראת דירה הם לא עושים. הם לא מקשיבים לי. גם לאחים שלי לא אכפת מהעיניין. הדבר הזה ממש מציק לי, צעצועים זרוקים בכל מקום, חברות של הילדה באות ועושות בלאגן. ואם כל זה לא מספיק, יש להם עוד ילד בדרך. הם מתחילים להשתלט על הבית! ממש לא מתאים לי שיבוא לי לבית איזה הומלס ויסדר לעצמו את החיים על חשבוננו! מה אני יכול לעשות במצב כזה? האם אני יכול להעיף אותו מהבית בעצמי? או אולי את שניהם ביחד? האם אני יכול לתבוע אותו על דבר כזה? האם בגלל שהוא גר אצלנו, יש לו זכויות מסויימות? הוא יוכל לדרוש בעתיד כל מיני דברים? למשל, חלק בנכס? אם כן, מה אני יכול לעשות כדי למנוע זאת ממנו? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

  גיל בר-זהר,מנהל הפורום

  16:55, 19 ביולי 2015

  שלום נאור, אם הבנתי נכון את מה שכתבת כולכם מתגוררים בדירה השייכת להוריך ורשומה על שמם. מכאן שהזכות לפעול כנגד בעלה של אחותך או שניהם מסורה להוריך בלבד. אם הם כשירים ואינם מעוניינים להפעיל את זכותם, אתה אינך יכול לפעול כנגדם.

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.