הסכם בין יורשים שלא אושר על ידי בית המשפט - פורום משפחה

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 12:45, 14 בינואר 2016

  ניתן צו לקיום צוואה. יש שלושה יורשים של דירה בחלקים של: 50%, 25%, 25%. כעבור כ-3 שנים נחתם הסכם בין היורשים. הוסכם כי מי שקיבל 25% יישאר בדירה עד סוף ימיו, השני יקבל רבע משכר הדירה מהנשאר בדירה וזה שקיבל 50% מוותר על תמורה כלשהי. ההסכם נחתם והוסכם על ידי הצדדים בנוכחות עורך דין, אבל ההסכם לא הועבר לאישורו של בית המשפט. השאלה: האם אחרי כ-10 שנים מאז שנחתם ההסכם כאשר היורש עם 50% נפטר האם אפשר לשנות או לבטל את ההסכם מצידו של אחד הצדדים מאיזושהי סיבה? עד כמה זה משנה אם ההסכם עבר את אישורו של בית המשפט או שלא כדי לבקש להכניס בו שינויים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיל בר-זהר

  עו"ד גיל בר-זהר, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  13:59, 14 בינואר 2016

  לשם ביטול הסכם כדין, נדרשת עילה טובה. אם אין עילה, הביטול יהווה, הלכה למעשה, הפרה של ההסכם. על מנת למצוא או לבדוק עילות לביטול ההסכם נדרשים לי יותר פרטים. לענין אישור בית המשפט, גם הסכם שלא קיבל אישור של בית המשפט הוא הסכם מחייב, אם כי אין לו תוקף של פסק דין. בכל מקרה על מנת לייעץ מקצועית אני צריך לראות את ההסכם.

  תגובה

הפורום עוסק בגירושין ובמעמד אישי, הסכמי גירושין, ממון, מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, הסדרי ראיה , היבטים שונים בבית הדין הרבני ונושאים נוספים בתחום דיני משפחה.