לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דניאל

אישתי הכריחה אותי לעזוב את הבית

שלום רב מצטער מראש על החפירה אני מרבה במילים כדי להיות ברור ומודה מראש על העזרה אני ואישתי מתגוררים ביחידת דיור נפרדת אשר נמצאת בצמוד לבית הוריה (בשטח הבית אבל עם כניסה נפרדת מהצד השני של הרחוב) כשנה אישתי החליטה שהיא רוצה להתגרש בעיקר בעקבות לחץ מצד המשפחה שלה וביום שהיא הודיעה לי על כך היא דרשה ממני לצאת מהבית כבר באותו ערב ללא התראה מוקדמת (בטענה שהיא מפחדת שאם אשאר יהיה בלאגן עם המשפחה שלה) לצערי לא ממש הרגשתי שיש לי ברירה והחלטתי באותו זמן לצאת מהבית, ישנתי אצל אמא שלי למשך שבוע ולאחר שבוע שהרגשתי שאישתי לא ממש מתחשבת בעניין הראייה של הילדים לפחות לא כמו שהתחשבתי בה בכך שיצאתי מהבית למרות שלא הייתי חייב (כמובן שאני מדבר על מצב בו לא הייתה בינינו אלימות או משהו חריג שיכל להקנות לה את הזכות להוציא אותי מהבית במיידי) ובכל זאת התחשבתי ויצאתי החלטתי לחזור לדירה וברגע שהוריה גילו זאת הם נכנסו לדירה ופשוט תקפו אותי באיומים וגם באלימות פיזית כשהכל מוקלט אני אמרתי להם שאני לא יוצא מהדירה ושאני מבקש מהם לצאת מהדירה כשאני לא מגיב חזרה באלימות מילולית או פיזית, אחרי שהם יצאו עזבתי את הדירה ונסעתי לעבודה ובמהלך היום אישתי איימה עליי שאם אחזור לישון בדירה היא תתנהל בצורה מלחמתית בתהליך הגירושים ולא בצורה רגועה ובשלום כמו שסיכמנו ואני כדי להימנע מזה שוב נכנעתי לאיומים שלה והחלטתי להישאר אצל אמא שלי וכתבתי לה שאני נשאר אצל אמא שלי רק כדי שהדברים יהיו רגועים וכדי למנוע הסלמה של המצב אבל לא כי אני מוותר על הזכות שלי לישון שום ובטח לא בהסכמה. כיום אחרי חודש שאני ישן אצל אמא שלי אישתי רק מנצלת את זה לרעתי ארזה לי את הדברים שלי בקרטונים (ואני לא לוקח אותם בכוונה כי אני מפחד שאם אקח אותם זה יעיד על כך שאני עוזב את הדירה בהסכמה ובנתיים ממחזר לעצמי בגדים ודברים) עכשיו היא גם שמה מנעול על שער הכניסה והחליפה מנעולים בדירה כדי שגם אם ארצה לחזור לא אוכל. השאלה שלי היא אם היום במצב הנוכחי לאחר כל השתלשלות האירועים וכמובן רק בהסתמך ומה שכתבתי הוא אמת ושום תשובה שלך לא תהיה מחייבת בלי לדעת אם אני מציג את התמונה בשלמותה, האם אני יכול מבחינה משפטית לחזור לדירה בלי שיהיו לכך השלכות לרעתי כגון שיוכלו לטעון שאני מתפרץ לדירה שלא שלי או לשטח פרטי של הוריה וכד' האם יש לי את הזכות להמשיך להתגורר בדירה שבה חייתי בשנה האחרונה מבחינת החוק ולהיות עם ילדיי ואם כן מה מותר לי לעשות בנוגע לכך שהמנעולים של הדלתות הוחלפו? יש לציין שלא פתחנו תיק בשום מקום בעניין הגירושים נכון לעכשיו ושב המון המון תודה מראש וסליחה

כרמית

מציעה לך לפנות לייעוץ משפטי מקיף ומעמיק אצל עו"ד מומחה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני משפחה