מריבה על שווי וערך הבית - הליכה לבית משפט - פורום חוות דעת כלכליות

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 11:40, 29 ביוני 2016

  שלום אני גרה בבית הוריי מאז שנולדתי. התחתנתי במהלך השנים ונולדו לי ילדים ונשארתי לגור עם הוריי. לפני כחצי שנה נפטרה אמי והיא לא השאירה צוואה. ביני לבין אחי מאז יש ריב על הדירה של ההורים שבה אני גרה. הוא דורש חצי מערך הבית וחצי מערך דירה אחרת של הוריי. זימנתי שמאי מקרקעין שייתן הערכה של שווי הנכסים אבל על אחי ההערכה לא מקובלת ואני לא יכולה לפצות אותו יותר מהערך של (חצי) מהבית. הוא רוצה ללכת לבית משפט ואני מעדיפה להימנע ממשפטים במידה ונגיע למשפט האם בבית משפט לא מספיקה הערכת השמאי? מה יכול מומחה כמוך לעזור במקרה שלנו?

  השב
 • מנהל הפורום:רו"ח יהודה משב

  יהודה משב, רו"ח, מנהל הפורום,מנהל הפורום

  17:11, 29 ביוני 2016

  דליה שלום,
  כאשר הנכסים לחלוקה הינם נדל"ן, אזי יש צורך בשמאי נדל"ן להערכת שווי הנדל"ן (דירות המגורים של ההורים).
  בעיקרון, פעלת נכון שהבאת הערכת שמאי נדל"ן לקביעת שווי הדירות. אוסיף ואומר כי גם אם יגיע התיק לבית משפט, הרי השופט יבקש מכם שתמנו שמאי המוסכם על שניכם לקביעת שווי הדירות.
  אם לא תגיעו להסכמה על זהות שמאי הנדל"ן, אז בית המשפט ימנה שמאי שכזה.
  כלומר, אם יגיע התיק לבית משפט אז אופן הפעולה יהיה זהה לפעולה שנקטת - מינוי שמאי. ההבדל הוא שבמקרה של שמאי הממונה על ידי בית משפט, העלות לשניכם תהייה גבוהה בהרבה.

  הייתי מציע לנסות להגיע להסכמה עם אחיך על השמאי שהבאת או לחילופין לקבוע שמאי אחר, מבלי להיזדקק ולהגיע לבית משפט.

  תגובה

מנהל הפורום: רו"ח יהודה משב

רו"ח יהודה משב (MBA) הינו השותף המנהל של משרד רו"ח משב ושות'. רו"ח יהודה משב בעל ידע רב וניסיון בחש
למידע נוסף

077-2305456 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה והסבר על הסוגיות הקשורות בהכנת חוות דעת כלכליות לעסקים ובתי משפט. הפורום יכלול הסברים על מינוי מומחה להכנת חוות דעת כלכלית, ההגבלות והמגבלות שחלות עליו, המתודולוגיות השונות להכנת הערכת שווי וחוות דעת כלכלית וכדומה.