לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דליה

מריבה על שווי וערך הבית - הליכה לבית משפט

שלום אני גרה בבית הוריי מאז שנולדתי. התחתנתי במהלך השנים ונולדו לי ילדים ונשארתי לגור עם הוריי. לפני כחצי שנה נפטרה אמי והיא לא השאירה צוואה. ביני לבין אחי מאז יש ריב על הדירה של ההורים שבה אני גרה. הוא דורש חצי מערך הבית וחצי מערך דירה אחרת של הוריי. זימנתי שמאי מקרקעין שייתן הערכה של שווי הנכסים אבל על אחי ההערכה לא מקובלת ואני לא יכולה לפצות אותו יותר מהערך של (חצי) מהבית. הוא רוצה ללכת לבית משפט ואני מעדיפה להימנע ממשפטים במידה ונגיע למשפט האם בבית משפט לא מספיקה הערכת השמאי? מה יכול מומחה כמוך לעזור במקרה שלנו?

item.Author מנהל הפורום רו"ח יהודה משב

דליה שלום, כאשר הנכסים לחלוקה הינם נדל"ן, אזי יש צורך בשמאי נדל"ן להערכת שווי הנדל"ן (דירות המגורים של ההורים). בעיקרון, פעלת נכון שהבאת הערכת שמאי נדל"ן לקביעת שווי הדירות. אוסיף ואומר כי גם אם יגיע התיק לבית משפט, הרי השופט יבקש מכם שתמנו שמאי המוסכם על שניכם לקביעת שווי הדירות. אם לא תגיעו להסכמה על זהות שמאי הנדל"ן, אז בית המשפט ימנה שמאי שכזה. כלומר, אם יגיע התיק לבית משפט אז אופן הפעולה יהיה זהה לפעולה שנקטת - מינוי שמאי. ההבדל הוא שבמקרה של שמאי הממונה על ידי בית משפט, העלות לשניכם תהייה גבוהה בהרבה. הייתי מציע לנסות להגיע להסכמה עם אחיך על השמאי שהבאת או לחילופין לקבוע שמאי אחר, מבלי להיזדקק ולהגיע לבית משפט.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום חוות דעת כלכליות