נכויות - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • מומי

  נשלח ע"ימומי 07:01, 11 באפריל 2012

  אני בגיל 60 עם מספר נכויות. עד לפני 4 שנים קיבלתי קיצבה מלאה 2400 שח נכות נפשי 70% לפני 4 שנים אני פגוע ראש מתאונה האחוזים השתנו ל74% יש לי חוות דעת של מומחים שקבעו 100% האם יש טעם לנסות ולהעלות את הנכויות ? מבחינת הקיצבה לא אקבל יותר כסף השאלה אם יש זכויות נוספות בביטוח הלאומי שמצריכות העלאת האחוזים שאלה נוספת: האם פגוע ראש מתאונת דרכים מקבל התייחסות שונה מצד כל הגורמים? ברווחה לא הסכימו לפתוח לי תיק האם זה תקין?

  השב
 • 09:48, 16 באפריל 2012

  כל עוד שדרגת אי הכושר בשיעור 100% אזי ההבדל בין שיעור הנכות הרפואית שיש לך כיום לבין נכות רפואית העולה על 80% מסתכם בכמה עשרות שקלים בלבד לחודש.

  יש משמעות לשיעור הנכות הרפואית הנפשית מבחינת זכויות נלוות הקשורות לסל שיקום או לטיפול מול הרווחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.