אחוזי נכות - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • אנה

  נשלח ע"יאנה 14:17, 16 באפריל 2012

  שלום רב! יש לי שאלה כזו: אני סובלת מהפרעת אישיות גבולית ,הפרעת חרדה והפרעות קשב וריכוז ומטופלת עצל פסיכיאטר כבר שנתיים עם כדורים. מה הסיכויים שלי לקבל נכות נפשית ואם כן כמה אחוזים הכי הרבה? ועוד משהוא שאני מקווה שאתה יודע..מה אני צריכה לעשות בשביל לקבל את הקצבה בוודאות,כלומר מה יגדיל את הסיכויים שלי לקבלת קצבת נכות מירבית,האם טיפול עצל פסיכיאטר זה גורם מספק או שמה וועדה רפואית בודקת אם היו לי אשפוזים פסיכיאטריים? מה יגדיל את הסיכויים שלי בוועדה הרפואית? תודה מראש והיום נעים

  השב
 • 12:06, 18 באפריל 2012

  בגין ליקוי נפשי כפי שתואר בשאלתך נקבעת נכות רפואית. הספקטרום של אחוזי הנכות בתחום הנפשי נע בין 20% לבין 50%. במידה וקבעו לך נכות רפואית בשיעור של 40% אזי עברת סף רפואי (זאת רק במידה ואינך עקרת בית נשואה או - אם קבעו 50% נכות רפואית ואת עקרת בית נשואה אזי עברת את הסף הרפואי הנדרש) שלאחריו תיבדק נכותך התפקודית, כלומר ייקבעו מהי דרגת אי הכושר שלך.

  מובן שככל שיהיו לך מסמכים רפואיים המעידים על מצבך הנפשי כך יהיו גבוהים יותר סיכוייך לקבל קצבת נכות כללית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.