בירור זכויות - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 18:51, 13 במאי 2012

  אני אמא לילד בן 34 עם 100% נכות החוסה במוסד לילדים עם מוגבליות שונות. עד גיל 20 חי איתנו בבית ומגיל 20 נאלצנו גם בשל לחץ שהופעל ע"מ משרד הרווחה להכניס אותו למסגרת מתאימה לצרכיו ומידי חודש אנו דואגים להביא אותו הביתה למס' ימים. בשל הקושי לטפל בו פניתי לרווחה לקבלת סיוע בימים שהוא מגיע הביתה ונתקלתי בסירוב ומחוסר ברירה המשכתי לטפל בו. בניסיון להרים אותו לאמבטיה להתקלח נפלתי יחד אתו כשהוא היה מעליי מהמדרגות (יצוין כי הוא מאוד מוגבל בניידות ומבצע צעדים בודדים המלווים בסבל רב). מטראומת הנפילה נפרצו לי 3 חוליות בגב תחתון ובבדיקה נמצא צפיפות עצם דלה. כיום אני מרגישה מאוד מוגבלת מלטפל בו מצד אחד ומצד שני אינני רוצה לוותר על המשך הבאתו הביתה מה דעתך ? בברכה - אלה

  השב
 • 10:11, 14 במאי 2012

  בדקי את האפשרות לתבוע בעבורו קצבה לשירותים מיוחדים.

  אם הוא זקוק לעזרת הזולת בביצוע פעולות יומיום, כגון: עזרה בהלבשה, עזרה ברחצה, את מכינה ומגישה לו אוכל, קושי בניידות ועוד, אזי ייתכן והוא יהיה זכאי לקצבה נוספת הנקראת קצבה לשירותים מיוחדים.

  כמו כן, עתה כשהוא בבית קצבת הנכות הכללית אמורה להיכנס ישירות אליו ולא לעבור דרך הרווחה.

  בדקי גם אפשרות לתבוע קצבת ניידות.

  תגובה
 • 16:31, 15 במאי 2012

  לעו"ד רונן אבניאל שלום,

  ראשית תודה על התייחסותך.
  שנית אשיב לנטען בתשובתך:
  א. הבן אכן זקוק לעזרת הזולת בכל שהוזכר בתשובתך ולו בשביל לנגב ריר מפיו.
  ב. הוא לא חזר הביתה אלא מגיע מס' פעמים בחודש בבית.
  ג. הבן מקבל קצבת ניידות המחושבת לפי מימון מס' הפעמים בהם הוא מבקר בבית.
  בפנייתי רציתי לדעת אם יש תקנה בביטוח לאומי או ברווחה המקנה לנזקק סיעודי היוצא לביקור בבית הוריו סיוע בטיפולו באותם ימים בהם הוא שוהה אצלם?!

  תגובה
 • 08:56, 18 במאי 2012

  התשובה לשאלתך שלילית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.