כדאיות לבקש ועדה רפואית - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • ארגמון

נשלח ע"יארגמון 16:07, 14 במאי 2012

שלום עורך דין אבניאל: השאלה שלי: גיל קרוב ל-62 אני רוצה לדעת האם כדאי לי להתחיל את מלחמת הטפסים בבקשת נכות מועדה רפואית של הביטוח הלאומי. הבעיות העיקריות שלי הן חסימת עורק ימני בצוואר ב- 70 אחוז, קריעת גידים בכתף יד ימין כשקרע אחד הוא כ- 4 סנימטר. אני חייב לקחת אספירין 100 מיליגרם כל יום, ויש לי סחרחורות תכופות והתפקוד ביד בה הגידים קרועים לא תקין ותזוזה פתאומית גורמת לכאבים רציניים. האם לאור זאת יש לי סיכוי לקבל נכות בועדה רפואית של הביטוח הלאומי? בתודה לתשובתך

השב
  • 09:00, 18 במאי 2012

לאור הליקויים הרפואיים המוצגים תוכל בוודאי לקבל קביעה של נכות רפואית המתאימה לכל ליקוי.

בחישוב משוקלל של הנכויות תצטרך לעבור סף של 40% כשנכות אחת היא בשיעור של 25% (לכל הפחות) או סף של 60% בשיקלול של כל הנכויות שנקבעו, כל זאת על מנת שתיבדק לעניין אי כושרך להשתכר. בשלב זה ייקבעו האם נכותך התפקודית עולה לכדי אי כושר עבודה ומכאן תיגזר קצבת הנכות הכללית החודשית.

גילך אינו מהווה בעייה מאחר ותוכל לקבל קצבת נכות כללית עד גיל 67 ולאחר מכן תשולם לך קצבת זקנה בגובה קצבת הנכות הכללית ששולמה לך עד לגיל הזקנה.

תגובה
  • 15:55, 20 במאי 2012

עורך דין אבניאל אני מודה לך מאד על תשובתך.
    תודה רבה

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.