פתיחת תיק - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
  • חנוך

נשלח ע"יחנוך 08:02, 18 במאי 2012

שלום. לפני כשנתיים בערך נקבע לי אחוזי נכות לצמיתה אך יחד אם זאת הרופא שקבע רשם כי ניתן לבדוק אותי לאחר שנתים ואכן הגיע השעה. האם רופא ביטוח לאומי יכול לקבוע אחוזי נכות שונים ממה שקבע וזאת מבלי שעברתי ניתוח כאשר הובהר בבדיקות שעשיתי כי רק ניתוח יכול להקטין את אחוזי הנחות? , אחוזי הנכות שלי הינם (30%). האם ביטוח לאומי יכולים להחליט כי הם רוצים שוב פעם לבדוק אותי בעוד שנתיים לדוגמא? חשוב לציין שמבדיקה אחרונה 9/2011 מראה כי הנזק עדין ישנו האם ביטוח לאומי יכול להוריד לי אחוזי נכות בעקבות זאת שאני לא מעוניין לעבור ניתוח ומפחד שהמצב יחמיר? חנוך

השב
  • 09:33, 18 במאי 2012

בוועדה הרפואית החדשה יכול הרופא להגדיל או להפחית את אחוזי הנכות שנקבעו. המוסד לביטוח לאומי רשאי בכל עת לזמן אותך לבדיקה מחדש.

כדאי להגיע לועדה הרפואית עם מסמכים רפואיים עדכניים המעידים על מצבך הרפואי ומצבך התפקודי.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.