דמי ביטוח לאומי - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • חי לוי

  נשלח ע"יחי לוי 16:30, 18 במאי 2012

  רונן שלום, לאור פנייתה של אשתי למוסד לביטוח לאומי בבקשה לקבל אישור בגין מעמד "לא עובד", החליטו שם כי לא שילמתי את דמי הביטוח הלאומי בחודשים מסוימים לפני 13 שנים ו- 8 שנים, שכבר מזמן חלה עליהם התיישנות. לאחר שפניותיי הרבות אליהם, לא זכו לאוזן קשבת, החלטתי להגיש תביעה נגדם בבית הדין לעבודה. למרות שכתב התביעה הגיעה אליהם ואף הגישו כתב הגנה, אנו ממשיכים לקבל מידי מספר ימים התראות, הפחדות ואיומים. אנו רואים בכך זילות של בית המשפט, מכיוון שהמוסד לביטוח לאומי חורץ את דיני טרם קיום המשפט. למיטב ידיעתי, הביטוח הלאומי עדיין אינו חלק מהרשות השופטת. שאלותיי: במוסד לביטוח לאומי טוענים כי אין התיישנות עבור חוב. הבעיה היא שכיום, אין לי אפשרות להתגונן או להוכיח כי אכן דמי הביטוח המיוחסים שולמו או לא שולמו. מי מבטיח שהכסף שולם ומישהו מעל בו? האם הדבר מהווה נקודת פתיחה טובה עבורי? מה עושים עם כל ההתראות וההפחדות שמגיעות כל כמה ימים? האם המוסד לביטוח לאומי רשאי לנקוט בצעדי אכיפה, למרות שהוגשה תביעה לבית המשפט? תודה רבה ושבת שלום, חי לוי 052-8390996

  השב
 • 20:21, 19 במאי 2012

  פנה במכתב אל בית הדין לעבודה (עם העתק למחלקת הגביה בסניף) בו הינך מבקש להקפיא את הליכי הגביה כנגדך עד לדיון בבית הדין לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.