קצבת סיעוד ועבודה מזדמנת - פורום ביטוח לאומי

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 11:03, 22 במאי 2012

  שלום, אני מוכר כנכה עקב מחלה בשיעור של 75% קבועים ומקבל בנוסף גם קצבת סיעוד בשיעור של 50%. מדי פעם מוצעת לי עבודה מזדמנת (לא במקצועי!) שאיננה קבועה לכמה שעות ביום והתגמול עליה בשיעור של כמה מאות שקלים לחודש. אני מעוניין לעסוק בכך כמובן בהתאם להרגשתי הפיזית ביום בו עלי לעבוד ולאפשרויותי הבריאותיות על מנת להקל מעט על הרגשתי כנכה. שאלתי היא- האם מותר לי לעבוד במקרה זה בלי לאבד את הקצבאות שאני מקבל באופן קבוע. תודה!

  השב
 • 08:03, 23 במאי 2012

  בהנחה שהינך מקבל קצבת נכות כללית אזי אין בעיה שתעבוד כל עוד הכנסתך אינה עולה על התקרה הקבועה בחוק לרון. אם נכותך הרפואית היא בשיעור של 70% ומעלה תוכל לעבוד ולהשתכר בחודש עד ל- 5,000 ש"ח לערך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית , קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות , הלוואה עומדת ( פטור ממכס ) , גמלת ילד נכה , נפגעי עבודה , דמי פגיעה , קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי , פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת , שיקום , פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות , תוספת תלויים , נפגעי פעולות איבה , נפגעי תאונות , סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת , פיצוי לנפגעי פוליו , ועדות רפואיות , ועדות ערר - על כך ועוד בפורום זה.